SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ANKARA GARI SALDIRISINDA ÖLENLER FOÇA'DA ANILDI

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Garı'na düzenlenen bombalı saldırıda ölenler İzmir'in Foça İlçesi'nde anıldı. Ölenlerin anısına mumlar yakıldı, ağıtlar söylendi.

11 Ekim 2018 17:34 foca 220
ANKARA GARI SALDIRISINDA ÖLENLER FOÇA'DA ANILDI
Türkiye tarihinin en kanlı olaylarından biri olan Ankara Garı saldırısının 3.yıl dönümünde Foça Barış Kadınları Platformunun çağrısıyla bir grup vatandaş  Demokrasi Meydanı'nda toplandı. Ölenlerin fotoğraflarının yer aldığı bir pano etrafına toplanan ve mumlar yakan grup bir süre sessiz kaldıktan sonra "Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor” ve "Zahit Bizi Tan Eyleme - Kimse Bilmez Ahvalimiz Ey Canım”  parçalarını ağıt formunda birlikte söylediler.


Ağıtların ardından kısa bir konuşma yapan Foça Barış Kadınları Platformu Sözcüsü Filiz Kardam 2015 yılında Ankara Garı'nda gerçekleştirilen saldırıda katledilenleri hüzünle andıklarını söyledi. Filiz Kardam;  " IŞİD (DAEŞ) bombalı saldırısı olduğu söylenen saldırıda katledilmiş olan arkadaşlarımız, vatandaşlarımız , gençlerimiz,  barış istedikleri için, barış için bir araya geldikleri için katledilen insanlarımızın anısına toplandık. Onları unutmayacağız. Bir daha bu tür şeylerin olmaması için, suçluların bulunması için unutturmayacağız. Suçluların bir kısmı hala yok ortada. 16'sı hala bulunmuş değil faillerin. Bulunanlara verilen cezaların ne kadarı gerçekleşecek o da belli değil. Bunların unutulmaması için ufacık bir şey yaptık bugün. İnadına barış diyeceğiz” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER