SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BAĞARASI'NDA 'TOPRAK TAHLİLİ'

Foça'nın Bağarası Mahallesi'nde Çiftiler için bilgilendirme toplantısı yapıldı…

07 Haziran 2018 12:17 foca 307
BAĞARASI'NDA 'TOPRAK TAHLİLİ'
Bağarası'nda, İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Foça Belediyesi'nin isteğiyle, toprak verimliliğini arttırılması amacıyla ‘Toprak Tahlili' bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çiftçi vatandaşlara, ‘Neden Toprak Tahlili Yaptırmalıyız? broşürleri ve bilgi formları dağıtıldı. Çalışma kapsamında, toprak numuneleri alınarak ücretsiz analizi yapılacak. Analiz sonuçları çiftçilerle paylaşılıp, toprak bakımı ve gübreleme konusunda önerilerde bulunulacak.

İBB. Tarımsal Projeler Şube Müdürü Ahmet Tomar ve İBB. Laboratuvar Sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Ayşen Duman'ın katıldığı Bağarası Çitlembik Kafe'de yapılan toplantıya; Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça Ziraat Odası Başkanı Ercan Yüksektepe ve çiftçi vatandaşlar katıldı.

Toprağa, insana ve doğaya büyük kıymet veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın; köylü ve çiftçilerle el ele verip, gerçekten de Türkiye'ye örnek bir kalkınma modeline öncülük ettiğini belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, ‘‘Şahsım ve hemşerilerim adına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu ve ekibine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum''dedi. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER