ÇOCUK EVİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

Foça Belediyesi Çocuk Evi'nin 6 Yaş gurubu öğrencileri için, diploma töreni düzenlendi…

31 Mayıs 2018 11:42 foca 23
ÇOCUK EVİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ
Foça Belediyesi Çocuk Evi'nde 2017/2018 eğitim-öğretim döneminin tamamlanması dolayısıyla, yılsonu gösterisi ve 6 Yaş gurubu öğrencileri için mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Minik öğrenciler, ‘Hava', ‘Su', ‘Toprak', ‘Ateş' ve ‘Var Oluş' konularını; dans, bale ve dramalar eşliğinde sundu. Ailelerinin elinden tutarak diplomalarını almak için sahneye gelen 6 yaş grubu öğrencileri, ‘Öğrenci Andını' coşkuyla söyledi. Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve Belediye Meclis Üyesi Beyhan Türker, küçüklere diplomalarını verdi. Mezuniyet pastası minik öğrencileri çok mutlu etti. Çocuk evi öğrencileri, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça Belediyesi Çocuk Evi Müdiresi Dr. Sara Kefi, öğretmenleri Seçkin Doyran, Emre Bilek, Funda Erol Cinbaz, ve Gülhan Güzen Tutar ile birlikte; Müzik Öğretmeni Oğuzhan Çakırefe'nin yazıp bestelediği ‘Ne Güzel Dünya' isimli şarkıyı seslendirdi. Finalde, tüm katılımcılar ‘İzmir'in Dağlarında' marşını büyük coşkuyla söyledi. Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi'nin Fuaye alanında, minik öğrencilerin ‘Yaratıcı Sanat Etkinlikleri' kapsamında bir yıl boyunca yaptıkları eserleri sergilendi.


Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça Belediyesi Çocuk Evi'nin Müdiresi Dr. Sara Kefi'ye, eğitim kadrosuna ve personeline teşekkür etti. Başkan Demirağ, ‘‘Çeyrek asırlık zamanı geride bırakan Foça Belediyesi Çocuk Evi'ne güvenen ve Ulu Önder Atatürk'ün ilke ve inkılaplarını savunan inancımıza ortak olan değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum'' dedi.