SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

FOÇA ESNAF ODASI 3 ADAYLA SEÇİME GİDİYOR

İzmir'in Foça İlçesi'nde Esnaf ve Sanatkarlar 4 yıllık yeni dönem için seçime gidiyor.

04 Ocak 2018 21:39 foca 449
FOÇA ESNAF ODASI 3 ADAYLA SEÇİME GİDİYOR
İzmir'in Foça İlçesi'nde Esnaf ve Sanatkarlar 4 yıllık yeni dönem için seçime gidiyor.  5 Aralık 2017 Cuma günü yapılacak seçimde oda başkanlığına mevcut başkan Ahmet Koldaş yeniden talip olurken, Foça Otobüsçüler Kooperitifi Başkanı Recep Diker ile genç esnaflardan Sedat Özdemir'de başkanlığa aday olduklarını açıkladılar.

1955 doğumlu mevcut Başkan Ahmet Koldaş Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda iki dönemi başkanlık olmak üzere, başkan vekilliği, yönetim kurulu ve muhasip üyelik görevlerinde bulunduğunu, ayrıca iki dönem belediye meclis üyeliği, okul, kurum ve derneklerde, otobüsçüler kooperatifinde başkanlık ve yönetim kurulu üyelikleri yaptığını, Foça Mal Müdürlüğü takdir komisyonlarında görev yaptığını, halen Foça Ziraat Odası'nda da yönetim kurulu üyesi olduğunu belirterek deneyimleri ve kendisine duyulan sevgi ve güvenle tekrar aday olduğunu söyledi. Koldaş; “ Ben herkesle barışık bir insanım.  Siyasi görüşü, inançları ne olursa olsun herkesle uyum içinde çalışıyorum.  Hangi iş olursa olsun sevgiyi esas aldım. İnsanları da yaptığım işi de sevdim.  Foça esnafı bu görevi tekrar verirse yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte yeni dönemde de istekleri doğrultusunda onlara faydalı olmaya çalışacağım” dedi.

Adaylardan 1960 doğumlu Recep Diker, 15 yıldır aralıksız olarak Foça Otobüsçüler Kooperatifi Başkanlığı görevini yürüttüğünü, Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda 2 dönem (8 yıl) Başkan vekilliği yaptığını, tecrübesini artık Foça Esnafının sorunlarına çare bulmada değerlendirmek için aday olduğuna vurgu yaptı. Recep Diker; “Foça esnafının birikmiş pek çok sorunu var. Ben ve yönetimde görev alacak deneyimli arkadaşlarım ihtiyaç halinde kullanmaya hazır bir çekicisi olan, bir hukuk birimi olan, sağlık kurumlarıyla ve arkadaşlarımızın çeşitli maddi ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak kurum ve kuruluşlarla özel anlaşmalar yaparak kolaylıklar ve olanaklar sağlayan bir oda yaratmak istiyoruz. Sadece seçim dönemlerinde işini gücünü bırakıp bir salonda toplanmaya davet eden değil, görev yaptığımız sürenin tamamında işyerlerini ziyaret ederek, arkadaşlarımızın ayaklarına giderek dertlerini dinleyen bir yönetim olacağız. Resmi kurumlarla var olan iyi ilişkilerimizi Esnaf Odamız çatısı altında daha da ileriye götürerek, sorunların çözümünü kolaylaştıracak ve hızlandıracağız” dedi.

Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın 1982 doğumlu başkan adayı Sedat Özdemir ise genç, her siyasi kesimi ve ilçe bağlısı her yerleşim birimini temsil eden dinamik bir ekiple Foça Esnaf Odası'nı ayağa kaldıracaklarını belirtti. Sedat Özdemir ; “ 20 yıllık esnaflık tecrübem, ilçenin tüm kesimleriyle iyi ilişkiler kurmuş, sorunlara hakim ve çözüm odaklı bir ekibiz. Uzun yıllar Foça esnafına hizmet etmek istiyoruz. Enerjimizi, dinamizmimizi, bir parçası olduğumuz esnaf ve sanatkar arkadaşlarımıza yararlı olacak çalışmalarda kullanmak istiyoruz. “dedi.

835 üyesi ve tüm üyelerinin oy kullanma hakkı bulunan Foça Esnaf ve Sanatkarlar Odası yeni dönem seçimleri 5 Ocak 2018 Cuma Günü Saat 09.00'da Reha Midilli Kültür Merkezi'nde başlayacak. Seçimlerin yapılabilmesi için üyelerin yarıdan bir fazlasının (salt çoğunluğun) salonda hazır olması şartı var.

Yönetime aday olan taraflar üyelerin dikkatini çekerek tüm üyelerin katılımını beklediklerini, aksi takdirde seçimin daha önceki yıllarda olduğu gibi salt çoğunluğun aranmadığı ve  bir hafta sonra aynı saatte ve aynı yerde (12 Ocak 2018) yapılacak toplantıda yapılacağına dikkat çektiler.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER