SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

FOÇA YENİKÖY'DE ANNELER GÜNÜ ÖNCESİ MESARLIK TEMİZLİĞİ

Geleneksel hale gelen Yeniköy Mezarlığı temizliği bu yıl da Anneler günü öncesi yapıldı

08 Mayıs 2017 18:04 foca 837
FOÇA YENİKÖY'DE ANNELER GÜNÜ ÖNCESİ MESARLIK TEMİZLİĞİ
Geleneksel hale gelen Yeniköy Mezarlığı temizliği bu yıl da Anneler günü öncesi yapıldı.6 yıldır yapılan Mezarlık temizliğinde Türkiye'nin değişik yerlerinde yaşayan Yeniköylüler buluştu.
Foça - Yeniköylü vatandaşlar, her yıl ‘Anneler Günü' öncesinde bir araya gelerek mezarlık temizliği yapıyor. Foça Belediyesi iş birliği ile yürütülen çalışmalarda vatandaşlar bir araya gelerek, hem ebediyete intikal etmiş büyüklerini ziyaret etti, hem de mezarları temizlediler.Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'ın da katıldığı etkinlikte, anneler günü kutlayan Başkan Demirağ, Yeniköylü kadınlara çiçek verdi. Başkan Demirağ, böylesine anlamlı bir etkinlikte olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, “Anneler günü öncesi geleneksel hale gelen buluşma sayesinde hem paylaşma duygularımızı, hem de yardımlaşma duygularımızı pekiştiriyoruz. Bu arada birbirlerini görmeyen Yeniköylüler de hasret gidermiş oluyor” dedi.
Foça Yeniköy Mezarlığında bir araya gelen köylüler, mezarları temizledikten sonra evlerinde hazırladıkları ikramları paylaşarak birlikte tükettiler.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER