SİTE SAĞ REKLAM ALANI

FOÇADA HALK TOPLANTISI YAPILDI

İzmir'in Foça İlçesi'nde 4 Şubat 2020 Salı günü halk toplantısı yapıldı. Yerel yetkililerle halkın biraraya geldiği toplantıda bazı konularda bilgilendirme yapılırken, şikayet edilen konular da not alındı

05 Şubat 2020 22:33 foca 446
FOÇADA HALK TOPLANTISI YAPILDI
İ .İzmir'in Foça İlçesi'nde 4 Şubat 2020 Salı günü halk toplantısı yapıldı. Yerel yetkililerle halkın biraraya geldiği toplantıda bazı konularda bilgilendirme yapılırken, şikayet edilen konular da not alındı.

Reha Midilli Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya Foça Kaymakamı Ali Çetin başkanlık etti. Foça Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ası belediyenin faaliyet ve yetki alanlarıyla ile ilgili konularda  yapılanları anlatırken şikayetleride yanıtladı. İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Müdür vekili, Milli Eğitim, Halk Eğitim Merkezi , İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Şube Müdürleri, bazı daire amirleri ve muhtarlarında hazır bulunduğu toplantı yaklaşık bir buçuk saat sürdü.

Sokak hayvanlarının durumu, çöp sorunu, limanda bağlı teknelerin konut gibi kullanılırken atıklarını denize boşaltmalarının denetlenmesi. pazar yeri, otopark, bağlı olmayan mahallelerin kanalizasyon sorunları, park bahçe düzenlemeleri, gezi teknelerinin özellikle hafta sonları çığırtkanlık yaparak müşteri toplamaya çalışması, teknelerin yasak olduğu halde fokların yaşam alanlarına tehlikeli şekilde girmesi, kaçak balık avcılığı, Sahil Güvenlik'in eskiden olduğu gibi ilçe merkezinde yada balıkçı barınağında konuşlandırılması, kaldırım işgalleri, eskiden Öğretmen Evi iken Milli Eğitim Müdürlüğü Binası olarak kullanılmaya başlanan tarihi binanın durumu, faaliyete geçme aşamasında olan sanayi sitesi ve henüz durumu netlik kazanmayan yeni terminal binası ve alanı hakkındaki sorular ilgililere yöneltildi. Yetkililer bazı konuların çözümünün birkaç kurul ve kurumun iznine tabi olduğunu, bazı konuların karar alma süreçlerinin bürokratik nedenlerle 10 yıllar alabildiğini belirttiler.

Başlangıçta az olan katılımın toplantının devamı sürecinde artması ve yöneltilen sorular için teşekkür eden Foça Kaymakamı Ali Çetin halk ve yerel yönetim işbirliği ile sorunları çözmeye çalıştıklarını söyledi. Ali Çetin; "  Halk toplantılarını yasa doğrultusunda üç yıldır her ay değişik bir mahallemizde  yapıyoruz.  Karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Dertleri dinliyoruz.  Ne kadar çok çözebilirsek sizlerde bizlerde o kadar çok mutlu oluyoruz.” Dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER