SİTE SAĞ REKLAM ALANI

FOÇA'DA KUBİLAY OLAYI SÖYLEŞİSİ

Foça Kitap Kulübü ve Foça Belediyesi işbirliği ile ‘‘Kubilay Olayı ve Foça'' konulu söyleşi gerçekleştirildi.

13 Aralık 2018 17:04 foca 207
FOÇA'DA KUBİLAY OLAYI SÖYLEŞİSİ
Foça Kitap Kulübü ve Foça Belediyesi işbirliği ile Araştırmacı-Yazar Cevat Yıldırım'ın konuşmacı olarak katıldığı ''Kubilay Olayı ve Foça'' konulu söyleşi gerçekleştirildi.

Foça Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen söyleşiye katılanlar, Cevat Yıldırım'ı ilgiyle takip etti.

Araştırmacı-Yazar Cevat Yıldırım, 'Kubilay Olayı' ya da 'Menemen Olayı' olarak bilinen; 23 Aralık 1930 günü gerçekleşen, İzmir'in Menemen ilçesinde, askerliğini yedek subay olarak yapmakta olan öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın ve yardımına koşan bekçiler Hasan ve Şevki'nin şeriat isteyen bir grup tarafından öldürülmesiyle başlayan olayları ve takip eden gelişmeleri ve o dönemde yörede yaşanan siyasi atmosferi, dinleyicilere aktardı.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Araştırmacı-Yazar Cevat Yıldırım ve Foça Kitap Kulübü Başkanı Ayla Karatekin'e etkinlik dolayısıyla teşekkür etti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER