SİTE SAĞ REKLAM ALANI

FOÇA'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

‘Öğretmenler Günü' Foça'da törenlerle kutlandı

26 Kasım 2018 12:37 foca 154
FOÇA'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI
'24 Kasım Öğretmenler Günü' dolayısıyla Foça'da, çelenk sunma töreni ve kutlama programı düzenlendi.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, 'Öğretmenler Günü' dolayısıyla yayınladığı mesajında; ''Öğretmenlik meslekten ötedir, kutsaldır, yaşam biçimidir. Bir öğretmen işe gidiyorum demez, okula gidiyorum der. Öğretmenliğin ve öğretmenin yaşı, yeri yoktur. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, ellerinden öper, saygılar sunarım''dedi.

Kutlama programına; Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Cumhuriyet Başsavcısı Ümit Uslu, İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sertan Koç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda, saat 14.00'de başlayan törende; Atatürk Anıtı'na Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, tüm okullar ve öğretmenler adına Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Çelenk sunma töreninin ardından, saat 14.30'da Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi'nde, Necla Midilli Merkez Ortaokulu'nun hazırladığı programa geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından, Necla Midilli Merkez Ortaokulu Müdürü Ercan Akgün, açılış konuşması yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. ''Öğretmen'' konulu slayt gösterildi. Şiir okundu. Aday öğretmenimizin konuşmasının ardından yemin töreni gerçekleştirildi. ''Öğretmeni Ne Kadar Tanıyoruz?'' konulu röportaj sunuldu. ''Bizde öğrenciydik'' konulu kısa film ve ''Öğretmenim'' konulu oratoryo sunuldu. Minik Yazar Deniz Er ile söyleşi yapıldı. Kutlama programı, 'Bizden Seçmeler' isimli müzik dinletisiyle sonlandı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER