SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Foçalı Minikler Aşure Pişirdi

Foça Bilim Evi anaokulu aşure geleneğini çocuklara benimsetmek, bunun farkındalığını yaratmak amacıyla sınıfta aşure kaynattı.

20 Ekim 2016 09:15 foca 1044
Foçalı Minikler Aşure Pişirdi
Foça Bilim Evi anaokulu aşure geleneğini çocuklara benimsetmek, bunun farkındalığını yaratmak amacıyla sınıfta aşure kaynattı.Aşure malzemelerini öğretmenleri rehberliğinde hazırlıyarak pişirdiler. Foça çarşısında 2000 kişiye aşure dağıttılarBone ve eldivenlerini giyerek aşurenin başına geçen minik öğrenciler , malzemeleri karıştırdı usta aşçıları aratmadı. Pişen aşureleri meyve ve çerezle süsledi sabırsızlıkla bekleyen minikler, kendi elleriyle hazırladıkları aşureleri afiyetle yedi.
Foça çarşı girişinde yaklaşık 2000 kişiyle ikram edilen aşure tatlısının tarihçesi ve öneminin anlatıldığı günde, öğrenciler aileleriyle keyifli saatler geçirmiş oldu. Aşureleri personel ve aileler dağıttı. Uzun kuyruklar oluştu.
Foça Bilim Evi anaokulu sorumlusu Cemal Kızıldağ “Muharrem ayı nedeni ile yapmış olduğumuz aşure günümüzü gerçekleştirdik. Bunun sosyal sorumluluk projesi olarak yaptık ,emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER