SİTE SAĞ REKLAM ALANI

FOÇA'YA KADIN ELİ DEĞECEK

CHP Foça Belediye Başkan Aday Adayı Gülderen Özafacan Zeğerek ilçeye kadın elinin değmesi gerektiğine inandığı için aday olduğunu söyledi

20 Kasım 2018 11:13 foca 313
FOÇA'YA KADIN ELİ DEĞECEK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Foça Belediye Başkan Aday Adayı Gülderen Özafacan Zeğerek ilçeye kadın elinin değmesi gerektiğine inandığı için aday olduğunu, dünya güzeli bir kent için neler yapılabileceğini göstermeye yalnızca bir dönemin yeteceğini söyledi. Zeğerek Yüksek Mimar kimliği ve hazır projeleriyle Foça'ya yeni bir kimlik kazandırmaya talip olduğunu dile getirdi.

NE KAZANIRIM DİYE GELMİYORUM

Hiçbir işini tesadüflere bırakmadığını, her şeyinin planlı programlı olduğunu, başkan adaylığı içinde bir plan dahilinde başvuru yaptığını belirten Zeğerek, tüm adaylara ve bu süreçte partisinin belirlediği aday belirleme ilke ve yöntemlerine saygılı olduğunu söyledi. Gülderen Özafacan Zeğerek; "Mevcut Belediye Başkanı'mız üç dönem halkın oyunu alarak Foça'yı  yönetti. Onun eksiğini aramak bana düşmez, şıkta olmaz. Her evde iyi kötü yemek pişer. Ben değişik bir yemek yapacağıma ve bunun iyisi olacağına adım gibi eminim. Foça'nın şu anki durumuna artılar yükleyeceğime inanıyorum. Yol yapacağım, otopark yapacağım, çöpleri toplayacağım diye bir vaadim yok. Bunlar zaten benim yapmak zorunda olduğum şeyler. Foça'nın bir kültür merkezi, bir gastronomi merkezi olması için projelerim var. Citta Slow olması için çaba göstereceğim. Bunun için 50 bin nüfus gerekli. Burada evi olanların ikametgahlarını Foça'ya getirmelerini ve kışın başka yazın başka nüfus sayılarının yarattığı sorunları çözmeye çalışacağım. Estetik açıdan yapılması gerekenler var. Peygamber efendimiz bile "Ben Peygamberim” diye diye ispatladı. Bende diyorum ki ben bu işin ehliyim. Ben bu işi yaparım. Eğer şans verilirse bir dönem sonra haklıymış dedirtirim. Personelimin çalışması için önce benim çalışmam gerekir. Çalışırım. Belediye çözüm yeri olmak zorundadır. Çünkü ancak halkın memnuniyetiyle orada kalınabilir. Belediyeyi büyük bir ev gibi düşünürüm. Bir kent detay doludur. Bir kadın detaycı yaklaşımı ile kente daha çok hakim olur. Kente daha farklı bir kimlik kazandırır. Emekliyim, kendime göre bir iş yerim var. Hayatımı belli standartlarda idame ettirmem de bir sıkıntım yok. Ben Belediye Başkanı olursam ne kazanırım diye gelmiyorum. Ne kazandırabilirim diye geliyorum. Demokratik hakkımı kullanarak aday oldum. İnanıyorum ki Foça'ya, dünyanın en güzel kentlerinden biri olan Foça'ya kadın eli değmeli ve değecek" dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER