SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

GOLLER FOÇALI KAPTANDAN TÜRKİYE KARMASI ŞAMPİYON

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi (TMVFL)Federasyonu ve Fındıklı Masterler Spor Kulübü Derneği işbirliği ile

08 Mayıs 2017 18:59 foca 886
GOLLER FOÇALI KAPTANDAN TÜRKİYE KARMASI ŞAMPİYON
Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi (TMVFL)Federasyonu  ve Fındıklı Masterler Spor Kulübü Derneği işbirliği ile Rize'nin Fındıklı ilçesinde düzenlenen Şehit Uzm. Çvş. Emrah Aytemiz Uluslararası Fındıklı Masterler Futbol Turnuvası Türkiye Karması'nın şampiyonluğu ile sona erdi. Türkiye Karması'nın kaptanlığını da üstlenen Foça Masterler futbolcusu Faruk Tarakçı attığı gollerle şampiyonlukta büyük pay sahibi oldu. 
26-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvaya, Türkiye Masterler Milli Takımının oluşturlmasına hazırlık niteliğindeki TMVFL Türkiye Karması,  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Karması, Gürcistan Karması ve Fındıklı Masterler Futbol takımları katıldı. 
Karşılaşmaları izleyenler arasında turnuvaya adı verilen Şehit Jan. Uzm. Çvş. Emrah Aytemiz'in ailesi, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Fındıklı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Rize İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Türkiye Masterlar ve Veteranlar Futbol Federasyonu Başkanı Kenan Gürsü, Başkan vekili Mustafa Ekşioğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Fındıklı Belediye Başkan Vekili İsmail Hakkı Kurt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gazi Mağusa Milletvekili Dr.Arif Albayrak, Gürcistan Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Ramaz Mağlabelitze, Gürcistan Futbol Federasyonu ikinci başkanı,Gürcistan Kutaisi Belediye Başkan Yardımcısı Demuri İnaneishvili, ASKF İl Başkanı Ali Çelik'de yer aldı. Ankara'dan gelen Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı temsilcileri ile gazi ve şehit aileleri turnuvanın onur konukları oldular. 
İlk gün karşılaşmalarında rakiplerini yenen TMVFL Türkiye Karması ve Fındıklı Masterler takımları finalde karşılaştılar. Teknik Direktör Alpay Özer yönetimindeki TMVFL Türkiye Karması; Karadeniz Ereğli'den Aytaç ve penaltıdan Foça'lı Faruk Tarakçı'nın golleriyle katıldığı ilk uluslar arası turnuvada şampiyonluğu kazandı.   
Kaptan Tarakçı şampiyonluk kupasını Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak'ın elinden aldı. Turnuvanın üçüncüsü Gürcistanı 3-1'lik skorla geçen  KKTC Karması oldu.
 TMVF Başkanı Kenan Gürsu Türkiye'nin bütün bölgelerinde mücadele eden 40 yaş üzeri binlerce futbolcu arasından ülkemizi uluslar arası arenada temsil edecek Masterler Milli Futbol Takımı'nı oluşturma hedefiyle yola çıktıklarını söyledi. Gürsu; “TMVFL Ligi halen Marmara'da üç, Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz ve Ege Gruplarında devam ediyor. TMVFL Karması bu gruplarda mücadele eden 3 bine yakın isim arasından izlenerek seçildi. Hedefimiz tüm liglerden seçilecek oyuncularla Türkiye Futbol Federasyonu'nun bünyesinde resmi nitelik kazanacak bir Milli Takım oluşturmak. Master millilerin uluslar arası turnuva ve şampiyonalarda ülkemizi temsil etmesini sağlamak”dedi
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER