SİTE SAĞ REKLAM ALANI

LİSE ÖĞRENCİLERİNE İYİ SPORCU OLMANIN SIRLARI

MUTLU ÇELİK'TEN FOÇA SPOR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE İYİ SPORCU OLMANIN SIRLARI

27 Mayıs 2019 11:21 foca 265
LİSE ÖĞRENCİLERİNE İYİ SPORCU OLMANIN SIRLARI
Eski FİFA Kokartlı hakemlerden Mutlu Çelik İzmir'in Foça İlçesi'ne bağlı Yenifoça Mahallesi'nde faaliyetlerini sürdüren futbol temalı Foça Spor Lisesi'nde öğrencilerle buluştu. Çelik anlatımlarına konu ettiği hakemlik kariyeri, tecrübeleri ve tavsiyeleriyle öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Foça Spor Lisesi Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen söyleşiye öğrencilerin yanı sıra Foça Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar ve Şube Müdürü Haluk Demirağ'da katıldı. Çelik'in kariyerinde yaşadığı ilginç olaylarla başlayan söyleşinin büyük bölümü öğrencilerin sorularına ayrıldı. İyi futbolcu, iyi hakem, iyi teknik adam olma konusunda görüşlerini aktaran Mutlu Çelik Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben Sporcu'nun Zeki, Çevik ve Ahlaklı olmasını isterim” sözlerini hatırlatarak iyi sporcu olmanın sırrının bu sözlerde gizli olduğunu söyledi.

Söyleşi sonunda Mutlu Çelik'e çiçek vererek teşekkür eden Foça Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, öğrencilerin meslek felsefelerinin oluşumunda ve kariyer planlamalarında, söyleşilere katılan Türk Sporunun tecrübeli ve önemli isimlerinin katkılarının çok önemli olduğuna dikkat çekti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER