SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MAHMUT ÇIKMAZI

Tapu kadastro ölçümü ile yolu bariyerlerle kapattı.

07 Şubat 2018 19:03 foca 750
MAHMUT ÇIKMAZI
Foça'da yaşayan Mahmut Limnili isimli vatandaş evini büyütüp yola bahçe yaptığını gördüğü vatandaşla tartışınca , yaptığı araştırma sonunda yolun kendi tapusu içinde kaldığını öğrenerek Tapu kadastro ölçümü ile yolu bariyerlerle kapattı.Bu konuda açıklama yapan Mahmut Limnili “ Bir şahıs sadece kendi yararına olan sokağımızda yolu işgal etti.

Ben ve aynı sokakta yaşadığımız içlerinde hukukçu kimliği de bulunan 11 kişinin imzası ile resmi makamlara , konusu kaçak yapı olan bir şikayet ve ihbar dilekçesi verdik. Sonuç alamadık. Foça İsmetpaşa mah 161 sok, merkezde,birinci kordonda kıymeti 2 milyon gibi olan bir kamu malı , yolun etrafını duvar ile çevirip kendi parseline yani evine eklemesidir. Ayrıca kendine ait tescilli bu binanın duvarını da,parseli dışına taşıyarak kamu yerine doğru büyütmesidir.Şehir imar planı incelendiğinde şikayet konusu yerin yol olduğu açıkça görünmektedir. İşgal edilen yer ada parsel sorgulamadan bir çocuk tarafından bile kolaylıkla görünür. Yapılan tespit ve incelemeler sonucu sokağın dedemden bize miras kaldığı resmi tapularıda bularak sokağı bariyerlerle kapattık.” dedi.

Sokak tapulu malım diyen Limnili işgalin sona erdirilmesi ve yolun eski yerinden açılması gerek dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER