SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MİNİK YAZARDAN İLK İMZA OKUL ARKADAŞLARINA

İzmir'in Foça İlçesi'nde yaşayan İlkokul ikinci sınıf öğrencisi Ali Mirza Topal basılan ilk kitabını yazarlık hayatının ilk imza gününde okul arkadaşlarına arma

12 Haziran 2018 06:06 foca 487
MİNİK YAZARDAN İLK İMZA OKUL ARKADAŞLARINA
Topal “Issız Ada Maceraları” adlı kitabındaki öyküleriyle arkadaşlarından, öğretmenlerinden ve ilçe yetkililerinden övgüler aldı.

Reha Midilli İlkokulu öğrencisi Ali Mirza Topal bir yıl önce yazmaya başladığı ve yakın çevresinin çok beğendiği öyküleri ailesinin de desteği ile bir kitapta topladı. 4 öykü ve 62 sayfadan oluşan kitabını  önce sınıf öğretmeni Rukiye Çetin ve okul müdürü Ahmet Bakır'a, onların teklif ve teşvikiyle de Foça Kaymakamı Ali Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar ve Milli Eğitim Şube Müdürü Beyhan Gökdemir'e takdim etti.   

Okulda düzenlenen imza gününde ise arkadaşlarına sevgi dolu sözcüklerle kitabını imzalayarak yazarlık hayatının ilk keyifli anlarını yaşadı.

Ali Mirza Topal'ın yarının büyük yazar adaylarından biri olduğuna inandığını belirten Reha Midilli İlkokulu Müdürü Ahmet Bakır küçük yazarla birlikte ailesinide kutladı. Bakır;” Kendisini, ailesini ve yeteneğini farkeden sınıf öğretmenini yürekten  kutluyorum. Gösterdiği büyük başarıda hepsinin rolü büyüktür. Doğru örnek model olmuşlardır. Kitap okumanın yanısıra yazma sevgisi aşılamışlardır. Ali Mirza  ile gurur duyuyoruz.” Dedi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER