SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PROF.DR HASAN OLALI FOÇADA SEMPOZYUM İLE ANILDI

Akademik turizm çalışmalarının ülkemizdeki kurucusu Prof. Dr. Hasan Olalı İzmir'in Foça İlçesi'nde düzenlenen sempozyum da anıldı.

24 Ekim 2018 11:14 foca 237
PROF.DR HASAN OLALI FOÇADA SEMPOZYUM İLE ANILDI
Akademik turizm çalışmalarının ülkemizdeki kurucusu Prof. Dr. Hasan Olalı İzmir'in Foça İlçesi'nde düzenlenen sempozyum da anıldı. Sempozyuma farklı alanlardan akademisyen, yüksek lisans ve doktora öğrencisi toplam 85 kişi katıldı.
Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi ile Anatolia Turizm Akademisi'nin işbirliğinde düzenlenen sempozyum Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi salonlarında gerçekleştirildi.

Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kozak'ın başkanlığında Prof. Dr. Hasan Olalı'nın öğrencileri Prof. Dr. Meral Korzay, Prof. Dr. Alp Timur, Prof. Dr. Öcal Usta ile Prof. Dr. Hasan Olalı'nın kızları Prof. Dr. Üzeyme Doğan ve Zühre Erel'in konuşmacı olarak katıldığı ilk  panel  "Hasan Olalı: Yaşamı ve Akademik Kişiliği” başlığıyla yapıldı. Panelde Prof. Dr. Hasan Olalı'nın kişiliği, akademisyenliği, aile babalığı, araştırmaları ve kitapları yazma aşamalarındaki hatıraları katılımcılarla paylaşıldı. Prof. Dr. Olalı'nın 1960 yılından vefatına kadar geçen dönemde turizm alanına yaptığı katkılar anlatıldı.

Prof. Dr. Nazmi Kozak'ın yönettiği , Akdeniz Üniversitesi'nden Prof. Dr. Beykan Çizel, Katip Çelebi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Atila Akbaba ve Anadolu Üniversitesi'nden Doç. Dr. Çağıl Hale Özel'in konuşmacı olarak yer aldığı ikinci panelde ise "Türkiye'de Bilimsel Turizm Dergileri”nin durumu ve yaşanan sorunlar tartışıldı. Panelde, bilimsel/akademik dergiler bilgi taşıyan araçlar olarak nitelendirildi ve vücuttaki kılcal damarlara benzer bir öneme sahip olduğu vurgulandı.

Sempozyum'da ayrıca Prof. Dr. Hasan Olalı'nın kitapları ve 9. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışmasına katılan karikatürlerde sergilendi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER