SİTE SAĞ REKLAM ALANI

RADYO KONTRÖLLÜ (IOM) YELKEN YARIŞLARI FOÇADA YAPILDI

İl Birinciliği Uluslararası 1 Metre (İnternational One Meter (İOM)) Radyo Kontröllü Yelken Yarışları İzmir'in Foça İlçesi'nde yapıldı.

30 Nisan 2019 10:23 foca 183
RADYO KONTRÖLLÜ  (IOM) YELKEN YARIŞLARI FOÇADA YAPILDI
İl Birinciliği Uluslararası  1 Metre (İnternational One Meter (İOM)) Radyo Kontröllü Yelken Yarışları İzmir'in Foça İlçesi'nde yapıldı.  Renkli görüntülerin oluştuğu çekişmeli yarışlara 23 sporcu katıldı.

Dünyada Uluslararası Radyo Yelken Birliği (IRSA)'ya bağlı IOMICA adlı uluslararası sınıf birliği, Türkiye'de ise bu uluslararası birliğe bağlı olarak Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde bulunan Radyo Kontrollü Model Yat Komitesi tarafından yönetilen İOM yarışlarına standart boyları 1 metre olan radyo kontröllü tekneler katıldı. Yarışların ev sahipliğini Foça Yelken İhtisas Kulübü(FYİK) üstlendi.

Foça Karakum Plajı çıkışlı olarak, 18 ayrı yarışın yapıldığı il birinciliği müsabakalarında İstanbul Yelken Kulübü(İYK), Galatasaray(GS) , Mersin Rota , Göztepe, Ankara Yelken kulübü(AYK), Ereğli Yelken İhtisas Kulübü(EİYK) kulüpleri ile ferdi sporcular yer aldı.

Yarışlar sonunda Ali Oğuzbayır (Ferdi) birinciliği kazanırken ilk beş,  Nazmi Filibeli(Göztepe), Hakan Kütük(Ferdi), Adnan Yetkin Çetin(Ferdi), Erdem Yaşlı (Ferdi) şeklinde sıralandı.

Dereceye giren yarışmacılara madalyaları Foça Belediye Meclis ve FYİK  Yönetim Kurulu üyesi Hakan Barçın tarafından verildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER