SİTE SAĞ REKLAM ALANI

RESİMLERİYLE RENKLERİN NEFESİ'Nİ FOÇA'YA GETİRDİ

Sabriye Geçit "Renklerin Nefesi” adını verdiği ilk kişisel resim sergisini İzmir'in turistik İlçesi Foça'da açtı.

17 Ağustos 2018 17:24 foca 527
RESİMLERİYLE RENKLERİN NEFESİ'Nİ FOÇA'YA GETİRDİ
Sabriye Geçit  "Renklerin Nefesi” adını verdiği ilk kişisel resim sergisini İzmir'in turistik İlçesi Foça'da  açtı. Sergi ile birlikte bir balıkçı kasabasında yaşama hayalini de hayata geçiren emekli Jeoloji Mühendisi  Geçit'in resimleri  büyük ilgi görüyor.
 41 yaşında, aslen Trabzon'lu ve Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) mezunu olan Sabriye Geçit, resim çalışmalarına 2009 yılında Ankara'nın Çankaya İlçesi'nde Halk Eğitim Merkezi kurslarıyla başladı. İzmir'in Karşıyaka'da devam etti. Yağlı boya tekniği ile değişik konuları tablolarına taşıdı.  Daha önce beş karma sergiye katılan Geçit'in Reha Midilli Kültür Merkezi sergi holündeki  ilk kişisel sergisinde 10 yıllık emeğinin ürünü 32 tablo yer alıyor.

Resim sanatının insanı başka dünyalara taşıdığını belirten Sabriye Geçit renklere olan düşkünlüğünün babasının mesleği ile ilgili olduğunu söyledi. Geçit; "Çocukluğumda boya ticareti yapan babamın mağazasında gördüğüm renkler ve boyalar beni onlarla birşeyler yapmaya ve kaynaşmaya çağırdı. Bu çağrı beni resim yapmaya taşıdı. Çalışırken Renklerin Nefesi'ni hissediyorum.  Portrelerde, deniz, kent, hayvan, doğa resimlerinde hep bu nefesi tablolarıma aktarmaya çalışıyorum. Foça bu duyguyu en iyi yaşadığım yer. Her çalışanın emeklilikte, bir sahil kasabasında, bir balıkçı kasabasında yaşama hayalini kısa bir süre önce burada gerçekleştirmenin mutluluğunu da yaşıyorum.” dedi.

Sabriye  Geçit'in satış da yapılan sergisi 19 Ağustos 2018 Pazar akşamına kadar açık ve her gün 08.30 - 19.30 saatleri arasında ziyaretçilere açık.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER