SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA EN BÜYÜK PARKINA KAVUŞUYOR

alışmaların tamamlanması ile birlikte Aliağa en büyük sosyal yaşam parkına kavuşacak.

15 Ağustos 2018 11:25 guncel 471
ALİAĞA EN BÜYÜK PARKINA KAVUŞUYOR
DİĞER GÖRSELLER
Aliağa Belediyesi'nin Yeni Mahalle'de Cengiz Topel ile Rumeli Caddesi arasında toplam 110 dönümlük alan üzerine projelendirdiği "Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi”nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Aliağa en büyük sosyal yaşam parkına kavuşacak.

Çalışmaların titizlikle sürdürüldüğü projede alt yapı işlemleri tamamladı. Dört etaptan oluşan projede bugüne kadar; birinci etapta alana özgü oturma elemanları, aydınlatma sistemleri, yansıma havuzu, kuru dere alanı ile basketbol, tenis, voleybol ve halı saha gibi spor alanları kullanılabilir hale getirildi.

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından alana; ıhlamur, defne, süs armudu, lale, meşe, palmiye, manolya, kokoz ve çınar ağaçlarının dikimi yapıldı. Ayrıca çalışmalar kapsamında bugüne kadar yaklaşık 15 bin çalı türü bitkinin dikimi de gerçekleştirildi. Toplamda 96 bin metre karelik peyzaj alanına sahip olacak olan "Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi”nde peyzaj çalışmalarının yüzde 50'si tamamlandı.

Aliağalıların büyük bir heyecanla beklediği proje tamamlandığında; Aliağa tarihine atıfta bulunan ve çeşitli antik heykellerin yer alacağı Tarihi Yol, 240 araçlık ekogrid otopark, 330 metre uzunluğunda çocuk tren yolu, içerisinde tenis kortu, basketbol, voleybol sahaları, masa tenisi alanları, halı saha, futbol sahası, spor tesisi binası ve izleyicilere hizmet edecek yeterli miktarda tribünden oluşan 23 bin metre karelik spor yaşam alanı, 9 bin 500 metre karelik piknik alanı, Avrupa standartlarındaki oyun grupları ile çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini destekleyecek 9 bin 500 metre karelik çocuk oyun alanı, 4 bin metre karelik trafik eğitim alanı, körfez manzarasının izlenebileceği Kuru Havuzlu Meydan, sanatsal etkinliklerin gerçekleştirileceği 350 kişilik mini amfi, yedi adet satış birimi, iki adet tuvalet, iki adet büfe, kafe- restaurant, bisiklet yolu, Kent Belleği ve Anı Evi, 100 metre kare Kuru Dere ve 340 metre kare yansıma havuzu-yansıma perdesi vatandaşların hizmetine sunulacak.
ALİAĞA EN BÜYÜK PARKINA KAVUŞUYOR
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER