SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Aliağa esnafı iftarda buluştu

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'nin (İESOB) geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği yoğu katılımla Öğretmenler Lokali'nde verildi.

14 Mayıs 2019 13:23 guncel 655
Aliağa esnafı iftarda buluştu
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'nin (İESOB) geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği yoğu katılımla Öğretmenler Lokali'nde verildi. 

 İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği'nin geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, Aliağa Müftüsü Süleyman Demiryürek, İlçe Milli Eğitim Müdür Erdal Bayhan, ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, ALTO Meclis Başkanı Adnan Saka, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Aliağa Şube Başkanı Serdar Berk, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Yiyitalp, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın, DSP Aliağa İlçe Başkanı Osman Kocabıyık, Menemen ve Foça bölgesindeki odaların başkanları ve yöneticileri katılım gösterdi. Öğretmenler Lokali'nde verilen iftar yemeğinde Aliağa Müftüsü Süleyman Demiryürek'in duasının ardından yemeğe başlandı. Yenen iftar yemeğinin ardından ilk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Aliağa Şube Başkanı Serdar Berk açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Davetlilerin Ramazan ayını kutlayarak sözlerine başlayan Berk, " Oruçlarımızı Allah kabul etsin. Geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğimiz bize bağlarımızı kuvvetlendirme imkanı veriyor. Ramazan ayının ülkemize, bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

"Esnaflarla bağlarınızı kuvvetlendirin”
Serdar Berk'in ardından İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Konuşmasına davetlileri selamlayarak başlayan Mutlu, "Değerli katılımcılar bugün soframıza şeref verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bugüne kadar esnaf teşkilatımıza yapmış olduğunuz katkılar için de teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlarım sizinle beraber çalışmaktan duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim. Eğer kürsülerde sesimiz gür çıkıyorsa, eğer sorunlarımız anlatmakta her türlü çalışmayı yapıyorsak sizin bize vermiş olduğunuz güçten kaynaklanıyor. Sizden memnunum, Allah'ta sizden razı olsun. Sizlerden başkanınız olarak isteklerim var. Yarın sabahtan itibaren sizin odanıza kayıtlı olan esnaf ve sanatkarları iş yerlerinde, kooperatiflerinde, bütün çalışma ortamlarında ziyaret etmenizi istiyorum. Nasıl Ramazan'ın ruhuna uygun, bizim gelenek haline getirdiğimiz, her sene her bölgede her esnafa ulaşmaya çalışıyorsak sizde bölgelerinizde ki esnaflarla bağlarınızı kuvvetlendirin. Toplam yedi odamız var bu bölgede. Esnafa sanatkara sizin elinizin sıcaklığını hissettirin. Onlara 'sizin için ne yapabiliriz?' sorusunu sorun. İsteklerini, sorunlarını sorun. Bayrama kadar bu arkadaşlarımızı ziyaret etmenizi istiyorum. Sizin varlık sebebiniz onlardır.” şeklinde konuştu. Ramazan ayının ruhundan bahsedip, yöneticilere öğütlerde bulunan Mutlu, yardımlaşmanın önemi vurgulayarak sözlerine son verdi.   

"Aliağa esnafından memnunum”
İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu'nun ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, "Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Allah'a hamdolsun ki bir Ramazan'a daha hep birlikte kavuştuk. Bugün burada bu güzel iftar sofrasını kurup bizim bir araya gelmemizi sağlayan oda başkanlarımız, birlik başkanımız hepsinden Allah razı olsun. Ramazanımız mübarek olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi. Acar'ın ardından Aliağa Kaymakamı Erhan Günay sözlerine başladı. Günay, "Allah nice güzel iftarlarda birlik içerisinde buluşmayı nasip etsin. Bizi bir araya getiren esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Aliağa esnafından inanılmaz derecede memnunum. Pek çok yerde görev yaptım. Ahilik teşkilatının özünün burada korunduğunu görüyorum. Nerede bir esnaf kardeşimi görsem güler yüzlü karşılanıyorum. Bizim müşteri olarak aradığımız şey tatlı dil, güler yüz. Ülkemiz biraz ekonomik sıkıntılardan geçiyor. Bu Ramazan ayının getirmiş olduğu durgunluklarda olabilir. Ama inşallah bayram yaklaştıkça tüm bunları da aşar, bol bereketli kazançlar elde edersiniz diye ümit ediyorum.” İfadelerini kullandı. Konuşmaların ardından yemek son buldu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER