SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Bergama'da hijyen çalışmaları devam ediyor

Bergama'da pazarda esnaf ve vatandaşa eldiven ve kolonya dağıtılıyor, hijyen çalışmaları hızla devam ediyor

23 Mart 2020 14:42 guncel 318
Bergama'da hijyen çalışmaları devam ediyor
Koronavirüs önlemleri kapsamında ilçe merkezi ve 137 mahallede dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdüren Bergama Belediyesi ayrıca ilçede kurulan Pazartesi pazarında elviden ve kolonya dağıtıyor. Pazara giriş çıkışlar ise kontrollü sağlanıyor. Ekipler kent meydanı, cadde ve sokaklar, kamu binaları, askeri alanlar, ibadethaneler ve işyerlerinde hafta sonu mesaisi yaptı. Başkan Hakan Koştu hijyen çalışmalarının aralıksız devam edeceğini söyledi.

Yurt genelinde alınan önlemler çerçevesinde Bergama Belediyesi'de ilçe genelinde önlemleri aralıksız sürdürüyor. Bir yandan dezenfekte faaliyetleri devam ederken diğer yandan Pazartesileri açılan kapalı Pazar yerinde esnafa ve vatandaşlara eldiven dağıtıldı. Dezenfekte için sülosyon ve kolonya verildi. Pazar giriş- çıkışları ise kontrollü sağlanıyor. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu merkezlerde dezenfeksiyon çalışması başlatan Bergama Belediyesi, ulaşabildiği her alanda ilaçlama faaliyetlerine de devam ediyor. Başta belediye hizmet binaları, tüm kamu binaları, meslek odaları, bankalar, eczaneler, askeri alanlar, hastane ve aile sağlığı merkezleri olmak üzere kent meydanları, cadde ve sokaklarda hijyen çalışması yapıldı. Çok sayıda ekibin, ara vermeden yürüttüğü çalışmaların Koronavirüs salgını süresince devam edeceğini ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Biz bu süreçte önlemler almaya devam ediyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın dışarı hiç çıkmamalarını rica ediyoruz. Diğer vatandaşlarımızın da zorunlu haller dışında evde kalmalarını istiyoruz. Resmi makamlarımızca yapılan uyarı ve açıklamalara uymalarını bekliyoruz” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER