SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DİJİTALLEŞME TEHDİT Mİ, FIRSAT MI

İzmir Mali Müşavirler Odası Başkanı Vedat Adak, Mali Müşavirlik mesleğinin teknolojik gelişmelerden en çok etkilenen mesleklerden biri olacağını söyledi.

16 Ekim 2018 09:39 guncel 383
DİJİTALLEŞME TEHDİT Mİ, FIRSAT MI
İzmir Mali Müşavirler Odası Başkanı Vedat Adak, TÜRMOB tarafından düzenlenen 20. Türkiye Muhasebe Kongresi'nde doğrudan teknoloji konulu mesleklerden olmamasına rağmen, Mali Müşavirlik mesleğinin teknolojik gelişmelerden en çok etkilenen mesleklerden biri olacağını söyledi.
Dijitalleşme Sürecinde Değişen İş Hayatı ve Muhasebe Mesleğinin Yeniden Yapılanması konulu kongrede, Teknolojik Gelişmelerin Muhasebe Mesleğine Beklenen Etkileri konusunda bir panele başkanlık yapan Adak dijitalleşmenin çoğunlukla muhasebe mesleği için bir tehdit olarak göründüğünü ama gerçek başarının tehditleri fırsata çevirmekten geçtiğine dikkat çekti.
Konusunda uzman olan panelistler Prof.Dr. Cemal İbiş, Doç.dr. Burcu Adiloğlu, Burcu Sakız ve Alper Karaçar'ın katıldığı oturumda yeni teknolojilerle mali müşavirlerin daha fazla mesleki yargı kullanmasının gündeme gelebileceğini hatırlatan Vedat Adak, buna hazırlanma konusunda uzmanlardan bir yol haritası önermelerini istedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER