SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DURMAZ'DAN KADIN DOSTU KENT TAAHHÜDÜ

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz "Kadın Dostu Kentler” taahhütnamesini imzaladı.

09 Mart 2019 10:36 guncel 203
DURMAZ'DAN KADIN DOSTU KENT TAAHHÜDÜ
UNFPA (Birleşmiş milletler Nüfus Fonu) ve UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) tarafından yürütülen, İçişleri bakanlığı mahalli İdareler Genel müdürlüğü'nün ulusal ortağı ve paydaşı olduğu Kadın Dostu Kentler taahhütnamesi CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz tarafından imzalandı.

Kadın STK'ları, taban örgütleri, ulusal ve yerel düzeydeki devlet kurumları ile yapılacak yerel çalışmalar neticesinde, yerel yönetim planlama süreçlerine cinsiyet eşitliğinin dahil edilmesiyle, kadın dostu kentlerin oluşabileceği bir ortamın geliştirilmesini amaçlayan projeye imza koyan Durmaz, "Tüm bu taahhütleri görev kabul ederek Aliağa'mızı kadın dostu belediye yapmayı taahhüt ediyorum. İmzaladığım bu taahhütnamede yer alan hizmetleri ve kadınlarımızın hak ettiği bütün hizmetleri mutlaka ve birlikte gerçekleştireceğiz. Aliağa'yı birlikte yöneteceğiz ve büyüteceğiz.” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ilçedeki çeşitli işyeri ve kurumları dolaşarak kadınlarla bir araya gelen Özcan Durmaz "8 Mart kadınlarımız açısından önemli bir tarihtir. 40 bin dokuma işçisinin daha iyi çalışma koşulları için başlattığı eylem, 129 kadının yanarak can vermesi gibi vahim bir olaya dönüşse de, tarihte bıraktığı iz ve kadınların hak arayışının dönüm noktası olarak belleklere kazınmıştır. Bu anlamda, haklı bir mücadele uğruna hayatlarını kaybeden kadınlarımızı saygıyla anıyor, tüm kadınlarımız için emeğin, ekmeğin ve hayatın hakça, adilce paylaşıldığı bir dünya diliyorum.” şeklinde konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER