SİTE SAĞ REKLAM ALANI

EĞİTİM-SEN'DEN 17 KASIM MİTİNGİNE ÇAĞRI

Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan ve beraberindeki heyet Aliağa'da okul ziyaretlerinde bulundu.

16 Kasım 2018 17:20 guncel 375
EĞİTİM-SEN'DEN 17 KASIM MİTİNGİNE ÇAĞRI
KESK'in 17 Kasım'da İzmir'de yapacağı bölge mitingine çağrı yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan ve 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç'ın da bulunduğu heyet Aliağa'da bulunan okulları ziyaret etti. 
Ziyaretlerin ardından basına bir açıklamada bulunan Genel Başkan Feray Aytekin Aydoğan "Yaşanan kriz süreciyle birlikte krizin bedelini krizi yaratanlar ödesin. Biz emekçiler olarak krizin bedelini ödemeyi ret ediyoruz.” dedi. 

"Bir öğretmen dünyayı değiştirecek”

KESK ile birlikte yürüttükleri kampanyaya değinen Aydoğan "Bu kampanyanın ilkini 17 Kasım'da Gündoğdu Meydanı'nda saat 14.00'te bir mitingle başlatmış olacağız. Kampanyamız Samsun'da, Adana'da ya da İstanbul'da, Diyarbakır'da yapacağımız bölge mitingleriyle devam edecek. Aynı zamanda Eğitim- Sen olarak bu kampanyayı 'Bir Öğretmen Dünya'yı Değiştirecek' olarak ekonomik anlamda yıllardır dile getirdiğimiz 3600 Ek göstergenin tüm eğitim emekçileri için hayata geçirilmesi, vergi adaletsizliğine son verilmesi ve artan oranlı verginin sonlandırılması, krizle birlikte dolarda olan artışla birlikte kayıplarımızın karşılanması, ek ders saat ücretlerimizin tekrar 60 lira üzerinden düzenlenmesi ve eğitim ödeneğinin yılda iki kez verilmesi talebiyle bu kampanyayı yıl boyunca sürdüreceğiz. Bu kapsamda okullarımızı, iş yerlerimizi dolaşıyoruz. 23 Kasım'da Türkiye'nin her yerinde bu basın açıklamalarımızı gerçekleştireceğiz. Bu kampanya boyunca en temel talebimiz iş güvencesi.” açıklamalarında bulundu.
Feray Aytekin Aydoğan açıklamasını tüm emekçileri 17 Kasım'da gerçekleştirilecek olan bölge mitingine çağrıda bulunarak sonlandırdı. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER