SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HABAŞ'tan kısmi üretim durdurma kararı

Ülkemizde de bazı firmalar kısıtlı üretime geçip bazı üretim bantlarını durdurarak süreci atlatmaya çalşıyor.

27 Mart 2020 12:11 guncel 641
HABAŞ'tan kısmi üretim durdurma kararı
Volkswagen, PSA Grubu, Renault ve Fiat Chrysler (FCA) Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Avrupa'daki fabrikalarını hızla kapatırken, ülkemizde de bazı firmalar kısıtlı üretime geçip bazı üretim bantlarını durdurarak süreci atlatmaya çalşıyor.

Bu firmalardan HabaŞ  AŞ'nin, virüsün ekonomik etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde, Aliağa'daki Fabrikası'nda yapılan üretimi azaltacağı yada durdurulacağı  öğrenildi.
Alınan bilgiye göre tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde, Habaş A.Ş'nin, Yeni Foça yolu üzerindeki Demir-Çelik Fabrikasında sıvı çelik üretimini düşürerek, saç haddesi dışında bazı haddeleri kapatacağı ve bu nedenle bazı ürünlerin üretimini durduracağı, bazı işçilerin izne çıkarılacağı öğrenildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER