SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İLK MECLİS SÜPRİZLE BAŞLADI

Aliağa Belediye Meclisi'nin ilk oturumunda birinci başkan vekili olarak Zekai Erşan, ikinci başkan vekili olarak Hilal Çelik seçildi.

09 Nisan 2019 19:59 guncel 929
İLK MECLİS SÜPRİZLE BAŞLADI
GAZETE POYRAZ - Aliağa Belediye Meclisi 2019-2024 döneminin ilk toplantısını bu akşam saat 18,00'de gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla açıldı. Açılışta en genç Meclis Üyeleri Berkay Aktaş ve Hakan Turan katip üye olarak görev yaptı.
Belediye Meclisi'nin ilk oturumunda birinci ve ikinci başkan vekilleri, meclis katip üyeleri ile encümen ve zorunlu komisyon üyeleri belirlendi.
Yapılan gizli oylama neticesinde birinci başkan vekili Zekai Erşan, ikinci başkan vekili Sami Toydemir olarak belirlenirken, katip üyeliklerine Berkay Aktaş ve Seçil Adalet Işık seçildi. Sami Toydemir'in encümen üyesi olarak önerilmesi üzerine yönetmelikte yer alan başkan vekillerinin, encümen üyesi olamayacağı maddesi uyarınca Sami Toydemir başkan vekilliği görevinden istifasını verdi. Meclis tarafından istifası onaylandı yerine kendisinden sonra en çok oyu alan Hilal Çelik Başkan vekili oldu. 
Yine gizli oyla yapılan seçimlerde Eda Kılıç ve Sami Toydemir Belediye Encümen Üyesi oldular.
Belediyece kurulması zorunlu iki komisyondan Plan ve Bütçe Komisyonu için İsmail Menderes, İbrahim Halil Özer, Yasin Civlan, Savaş Dağdeviren ve Sami Toydemir seçilirken; İmar Komisyonu da Eda Kılıç, İsmail Meşe, Musa Özcan, Orhan Ulaşzade ve Hakan Turan isimlerinden oluştu. Komisyon üyelerinin 1 yıl süreyle görev yapmasına oybirliği ile karar verildi.
6183 Sayılı Amme Alacaklarının tahsili Usulü Hakkında Kanun gereğince satış Komisyonuna önerilen Burhan Kızıl 12 oy alırken, Savaş Dağdeviren 14 oyla üye olarak seçildi.
Daha sonra yapılan oylamalarda Tarihi Kentler Birliği Meclisi'ne Seçil Adalet Işık, Ege Belediyeler Birliği'ne Berkay Aktaş, Kıyı Ege Belediyeler Birliğine ise Savaş Dağdeviren, Seçil Adalet Işık ve Gülten Taşbaş asil üye olarak seçildiler.
2018 Yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi, denetim Komisyon Raporu'nun Meclis bilgisine sunulması ve diğer gündem maddelerinin değerlendirilmesine Aliağa Belediye Meclisi'nin ikinci oturumunda Cuma günü saat 18,00'de devam edilecek.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER