SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İŞÇİSİNDEN BAŞKAN ACAR'A SUÇ DUYURUSU

Bir belediye çalışanı, Acar'ın kendisine tokat attığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

08 Kasım 2018 13:50 guncel 1611
İŞÇİSİNDEN BAŞKAN ACAR'A SUÇ DUYURUSU
Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri'nde çalışan Yunus Narin isimli Genel İş üyesi işçi, Aliağa Belediye  Başkanı Serkan Acar'ın işçiler için düzenlenen sabah kahvaltısında kendisine tokat attığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. 
Dün sabah saatlerinde Temizlik İşlerinde çalışan işçilerle bir kahvaltıda buluşan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın izinlerle ilgili sıkıntısı olduğunu aktaran Yunus Narin isimli işçiye tokat attığı iddiasında bulunuldu. Yaşanan olayın ardından sendika yöneticileri ile görüştükten sonra, akşam saatlerinde Aliağa Cumhuriyet Savcılığı'na gelerek şikayetçi olan ve suç duyurusunda bulunan İşçi Yunus Narin savcılığa verdiği ifadesinde "Ben Aliağa Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışmaktayım. 7 Kasım 2018 tarihinde Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar işçilerle sabah kahvaltısı yapacağını söyledi. Sabah 09.00'da Tuna Caddesi'nde bulunan temizlik birimine geldi. Hep beraber kahvaltımızı yaptık. Acar burada bir konuşma yaptı. Konuşmasından sonra bir sıkıntısı olan var mı diye sordu. Bunun üzerine ben kendisine 'Annem hasta, hastaneye götürmek zorundayım. Adam yok diye izin vermiyorlar. Rapor aldırmak zorunda bırakıyorlar, rapor alınca de yövmiyeden kesiyorlar. Rapor alamayınca da tutanak tutmakla tehdit ediyorlar' dedim.” sözlerine yer verdi. 
Yunus Narin şikayetini dile getirdikten sonra Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın kendisine sert çıkışlarda bulunduğunu söylediği ifadesinde "Sonra bizim birim ile başka birim arasında maaş farkı var dedim. Belediye Başkanı bana 'Sen şu üç aydır maaşlarımızı alamıyoruz diye ortalıkta konuşan Yunus Narin misin?' diye sordu ve kafasını salladı. Yanımdan giderken ben de kendisine kafamı salladım. Belediye Başkanı niye kafanı sallıyorsun diyerek bana tokat ile vurdu. İkinci tokadı atacakken arkadaşım başkanın elini tuttu. Bu arada başkanın şöforü M.V. geldi benim enseme vurdu. Boğazımdan tutarak çekmeye çalıştı. M.V. 'sen kimsin lan' diyerek tehdit etti. Bunu A. K.A. ve M. E. Ş. gördü. Beni darp eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve şöforü M.V.'dan şikayetçi ve davacıyım” dedi.
Genel İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara ve sendika temsilcileri de Yunus Narin'i şikayeti esnasında yalnız bırakmadı. Narin'in yanında olacaklarını dile getiren Şube Başkanı Kara "Aliağa'da bulunan emek demokrasi güçleri ile bir araya gelerek bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Üyemiz Yunus Narin'in yaşadığı olay karşısında yalnız olmadığını belirtmek isterim. Bu süreci üyemiz ile birlikte yürüteceğiz” dedi. 
Narin'in avukatı Ercan İme ise Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Savcılık bizim de taleplerimiz doğrultusunda delilleri toplamaya devam ediyor. Tanıklarımızı bildirdik, savcılık dinlenmesine karar verdi. Henüz şüphelilerin ifadesi dinlenmedi. Şüphelilerin dinlenmesi, delilerin toplanmasının ardından soruşturma açığa kavuşacaktır. Müvekkilim adli raporunu da alarak savcılığa sundu. Süreci takip etmeye devam edeceğiz.” dedi. 
İme, işçilerin dün yaşanan olayın ardından Aliağa Belediyesi'nin kamera kayıtlarını aldığı iddialarına ise " Böyle bir iddia diğer işçiler tarafından müvekkilime söylendi. Ancak biz görüntülerin incelenmesi talebinde bulunduk. Aliağa Belediyesi'nin bu kayıtların ne kadarını savcılığa sunacağını göreceğiz.” açıklamalarında bulundu.
Konuyla ilgili Aliağa Belediyesi olay adli makamlara yansıdığı için açıklama yapılmayacağı ve sürecin takip edileceğini bildirirken, bazı belediye yetkililerinin "herhangi bir darp olayının yaşanmadığını, kamera görüntülerinde de böyle bir şeye rastlanmadığını, şoför M.V.'ın ise başkana bir darp girişimi olmaması için refleksle temizlik işçisini iterek oradan uzaklaştırdığını” ifade ettikleri öğrenildi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER