SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İYİ PARTİ'DEN İŞÇİ ALACAKLARI İÇİN HAMLE

İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Serkan Acar'la işten çıkarılan peronel hakkında yaptığı görüşmenin detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı.

02 Kasım 2019 14:45 guncel 1218
İYİ PARTİ'DEN İŞÇİ ALACAKLARI İÇİN HAMLE
İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'la işten çıkarılan peronel hakkında yaptığı görüşmenin detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı.

Konuyla ilgili olumlu yanıt aldıklarını ve bundan dolayı memnuniyetlerini belirten Adar  "Biz işinden, aşından olan arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişareler neticesinde bu sorunun bir an önce işçi arkadaşlarımızın kendi menfaatleri doğrultusunda çözülmesine yönelik olarak taşın altına elimizi değil gövdemizi koymaya hazır olduğumuz her yerde ifade etmişizdir. Bu minvalde 270 arkadaşımızın İşçi alacaklarıyla ilgili sayın Serkan Acar'a görüşme çağrısında bulunduk. O da bu çağrıya olumlu yanıt verdi. Yaptığımız görüşme de Acar'ın kendi sebep olduğu bu olay nedeniyle büyük sıkıntı da olduğunu gözlemledik.” dedi.
Yerel seçimlerde işçi sınıfından büyük destek aldığını Serkan Acar'a hatırlattıklarını ifade eden İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Adar "Gerçekleştirdiğimiz toplantıda sayın Başkan tekliflerimizi kabul ettiğini, arkadaşlarımızın bütün alacaklarını ödeyeceğini, alacaklarıyla ilgili yargı yolunu tercih edenlerin yargı yolu baki kalmak suretiyle herhangi bir dayatma yapmayacağını ve bu konuyu Aliağa'nın gündeminden kaldırmak istediğini belirtti, bize de teşekkür etti. Önümüzdeki Salı günü gerçekleştirilecek Belediye Meclis Toplantısının gündemi az önce geldi. 281 işçinin alacakları için İller Bankası'ndan borçlanma yetkisini meclisten isteyecektir, biz de bu konuda işten çıkarılan arkadaşlarımızın mağdur edilmemesi noktasında desteğimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu.
Daha önceki meclis toplantılarında kabul edilen borçlanma hakkının da %50'ye kadar azaltılmasının Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından kabul edildiğini söyleyen Adar, "Dünün güneşiyle bu günün çamaşırını kurutamazsınız. Biz artık önümüzdeki güne odaklanmak istiyoruz. Geçmişle uğraşmak yerine gelecekte Aliağa için neler yapabiliriz bunu konuşacağız. Gerilim siyasetinden kazanan kimse yok. Aliağa'da siyasetin normalleşmesi için İyi Parti olarak biz üzerimize düşeni bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” diyerek gün içinde konuyla ilgili Ak Parti ve CHP İlçe yönetimlerini de bilgilendireceklerini sözlerine ekledi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER