SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KAÇAK CEP TELEFONU VE TÜTÜN OPERASYONU

ALİAĞA KOM GRUP AMİRLİĞİNDEN KAÇAK CEP TELEFONU VE TÜTÜN OPERASYONU

03 Şubat 2020 12:54 guncel 453
KAÇAK CEP TELEFONU VE TÜTÜN OPERASYONU
Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği tarafından,  İlçemiz genelinde 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanuna Muhalefet Suçunun önlenmesi ve suçluların adli merciler önüne çıkarılması  amacıyla yapılan çalışmalar neticesinde; 
İlçemizde Cep telefonu satışı yapan (5) işyerinde yapılan aramalar neticesinde, değişik marka  modelde akıllı ve tuşlu olmak (36) adet kaçak cep telefonu ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili olarak işyeri sahibi (4) şüpheli şahıs hakkında gerekli yasal işlemler, 5607 SKM suçundan yapılacaktır. 
Yine, İlçemizde bulunan ve tütüncü olarak tabir edilen işyerlerinde,  Aliağa KOM Grup Amirliği görevlileri tarafından eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamında, 3 (üç) adet işyerinde denetim yapılmış, 4733 Sayılı  Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun uyarınca, idari işlem yapılmak üzere toplam 540 paket 20'li  şeffaf poşetlerde (10800 dal) içi kıyılmış tütün  doldurulmuş makaron ile 50 kg kıyılmış bandrolsüz açık tütüne el konulmuş olup, bahse konu işyeri sahipleri hakkında gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır. 
İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; vatandaşlarımız tarafından alınan cep telefonlarının İMEİ numaralarını kontrol etmelerini, özellikle faturalı telefonların tercih edilmesini, tütün mamullerinin ise merdiven altı tabir edilen yerlerde sağlıksız koşullarda üretildiğini belirterek, vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde kamunun zarara uğratılmasının ve vatandaşların kanun önünde suç işlemesinin önüne geçilebileceği hususları  hatırlatılmıştır. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER