SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KAZIM SAYIN'DAN ALİAĞA'YA MÜJDE...

TOKİ kuralarının çekilmesinin ardından, Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın ilçedeki diğer yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

24 Temmuz 2019 12:33 guncel 1736
KAZIM SAYIN'DAN ALİAĞA'YA MÜJDE...
TOKİ kuralarının çekilmesinin ardından, Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın ilçedeki diğer yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri İsmail Meşe, Zekai Erşan ve ilçe yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Sayın, 600 konutluk TOKİ projesinin yanı sıra yakın zamanda hayata geçirilecek devlet destekli yatırımlara da değindi.

SIRADA 5 BİN KONUT VAR
Güzelhisar yolu üzerinde inşa edilecek TOKİ konutlarının 2 yıl gibi bir sürede tamamlanacağını ifade eden Kazım Sayın "Bu yatırım ilçemizdeki konut ihtiyacına bir rahatlık getirecek. TOKİ'nin yapacağı birinci etap için çalışmalar yakın zamanda başlamış olacak. İlçemizde konut ihtiyacı konusunda çok fazla talep var. Bundan sonraki süreçte Belediye Başkanı Serkan Acar'ın da daha önce açıkladığı gibi Çaltılıdere'de 5 bin konutluk ayrı bir TOKİ projesi hayata geçirilecek. Biz Cumhur İttifakı'yız. Dolayısıyla bu ittifak devam ettiği sürece Serkan Acar'ın bu yöndeki projeleri de hükümetimiz tarafından geçerlilik görecek. Aliağa'nın hayrına olan her yatırıma destek olacağız. Konut talebine göre önümüzdeki süreçte üçüncü ve dördüncü etap TOKİ yatırımları da yapılabilir.” dedi.

HASTANE PROBLEMİ SON BULUYOR
Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından yerel seçimler öncesinde temeli atılan Meslek Hastalıkları Hastanesi ve TOKİ tarafından yapılacak olan Aliağa Devlet Hastanesi ile ilgili gelişmelere de değinen Sayın "Çaltılıdere'de 9 Eylül Üniversitesi'nin meslek hastalıkları hastanesi yatırımı var. Oraya 240 yataklı bir hastane olacak. Burada meslek hastalıklarının tedavisi için birçok yeni ünite ve tıbbı cihazlar olacak. Bunun yanı sıra daha önceleri de gündeme gelen, TOKİ tarafından Aliağa'ya yeni bir devlet hastanesi yapılması ile ilgili olarak da çalışmalarda sona yaklaşıldı. Eski ilçe başkanımız Yaşar Akbulut'un döneminde bu yeni yapılacak olan yeni hastane 150 yataklı olarak düşünülmüştü, sonrasında 250 yatağa yükseltildi. Biz 600 konutluk TOKİ projesinin yakınına yapılacak olan bu yeni hastanede yatak sayısının 301'e çıkarılmasını istedik. 301 yataklı tam teşekküllü hastane Aliağa'nın sağlık hizmetleri ihtiyacına uzun yıllar cevap verecek nitelikte olacaktır. Sağlık Bakanlığı yeni hastane ile ilgili üzerine düşen tüm işlemleri yerine getirdi. Buranın yapımı ile ilgili ihale aşamasına gelindi.” şeklinde konuştu.

ALİAĞA'YA YAKIŞIR KÜLLİYE
Aliağa Merkez Camii'nin artık ihtiyaca cevap veremez hale geldiğini belirten Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın, İstiklal Caddesi üzerinde yapımı planlanan kompleksten de bahsederek "Alp Oğuz Anadolu Lisesi'nin yanında bulunan araziye külliye inşa edilmesi planlanıyor. Burayla ilgili de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndaki askı süresi bitti. Bundan sonraki süreçte projesi çizilecek. Proje çiziminin ardından işe başlanacak. Burada rastgele bir yatırım olsun istemiyoruz. Türkiye'deki örneklerini de göz önünde bulundurarak içerisinde aşevlerinin, sanat atölyelerinin olduğu, kültürel aktivitelerin yapılabildiği, cenaze namazlarının kalabalık cemaatle rahat kılınabileceği, otoparkının olduğu bir yer olacak. Kamuoyunun ihtiyaçları tam tespit ederek bir proje çalışması yapılacak. Bilim sanat merkezi ve fen lisesi yatırımı ile ilgili çalışmalar da daha önce açıkladığımız gibi devam ediyor. Birlikte, daha yaşanabilir bir Aliağa için 'durmak yok yola devam' diyoruz.” dedi.
Ak parti olarak hizmette devamlılığı esas aldıklarını ifade eden Kazım Sayın, gündemde olan projelerin hayata geçirilmesinde bu güne kadar emek harcayan herkese teşekkür ederek eski ilçe başkanı Yaşar Akbulut, eski ve yeni ilçe yöneticileri ile belediye meclis üyelerine Aliağa halkı adına şükranlarını sundu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER