SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MaviBahçe'de Dünya Yaşlılar Günü Etkinliği

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

02 Ekim 2019 16:26 guncel 260
MaviBahçe'de Dünya Yaşlılar Günü Etkinliği
Biz de Buradayız !

Ege Geriatri Derneği ve Tazelenme Üniversitesi öğrencileri tarafından MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi Kent Meydanı'nda Dünya Yaşlılar Günü  etkinliği düzenlendi. 60 yaş ve üzerindeki Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, özel günü dans ederek kutladı.
Mavibahçe AVM'de düzenlenen son zamanların popüler etkinliği Flasmob ile İzmir halkını bir araya getiren dernek, 60+ Tazelenme Üniversitesi öğrencilerinin de katılımıyla tam bir şölene imza attı. Dans ederek hala hayatın içinde olduklarını gösteren 60 yaş ve üzerindeki Tazelenme Üniversitesi öğrencileri "Biz Buradayız” diyerek bu özel günü coşkuyla kutladılar. Toplumun sağlıklı yaşlanma konusunda 2008 yılından beri resmi olarak faaliyet gösteren Ege Geriatri Derneği her yıl olduğu gibi bu sene de 1 Ekim'i unutmadı.
Dünya Yaşlılar Günü Hakkında
Nüfusun hızla yaşlanmasına ve yaş alan insanların toplumda soyutlanmadan, aktif ve sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam edebilmesinin önemine dikkat çekmek için 1 Ekim tarihi 1990 yılında Birleşmiş Milletler tarafından "Dünya Yaşlılar Günü” ilan edildi.  Böylece dünyada yaşlılık konusunda farkındalık yaratmak, yaşlanan nüfusun sorunlarına ve önceliklerine dikkat çekmek amaçlanmaktadır.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER