SİTE SAĞ REKLAM ALANI

METİN YILDIZ: ŞAKRAN İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM

Yenişakran Mahalle Muhtarı Metin Yıldız beş yıllık görev süresinin ardından 31 Mart Yerel Seçimlerinde yeniden muhtarlığa aday olduğunu duyurdu.

03 Aralık 2018 17:05 guncel 614
METİN YILDIZ: ŞAKRAN İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM
Yenişakran Mahalle Muhtarı Metin Yıldız 2019 yılında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde yeniden aday olduğunu duyurdu. Yarım kalan projelerini hayata geçirmek için bir dönem daha görev yapmak istediğinin altını çizen Muhtar Metin Yıldız "Alt yapıyla ilgili bürokrasi nedeniyle hala çözülememiş problemlerimiz var. Yenişakran'da yapılacak çok işimiz var.” dedi.Göreve geldiği günden beri Yenişakranlının her problemini dile getiren, çözümü için vatandaş ile resmi kurumlarla arasında köprü olan Mahalle Muhtarı Metin Yıldız Şakran'ın sıkıntılarını, kamu ile ilişkilerini ve gerçekleştirdiği projelerini anlattı.

"YENİŞAKRAN TEMİZ HAVASI VE DENİZİ İLE TURİZME AÇILIYOR”
Belediye kapanmadan önce Yenişakran Belediye Meclis üyeliği görevini yürütmüş olan ve 2014 yılından beri de Mahalle Muhtarı olan Metin Yıldız "Yenişakran turizm ile tanınan, rüzgarı, temiz havası ve denizi ile Aliağa'da önem arz eden bir mahalle… Böyle olmasına rağmen alt yapı sorunları da yaşayan bir mahalle… 2014 yerel seçimlerinde muhtarlık koltuğuna oturduğum günden bugüne Şakranlıların yaşadığı sıkıntıları çözmek, resmi makamlarla yazışmaları sürdürmek ve Yenişakran'ın gelişmesi için çoğu zaman yetkilerimin de sınırlarını zorlayarak çalışıyorum. Belediye Meclis üyeliği döneminde edindiğim tecrübeler ve Şakran halkı ile olan yakın ilişkilerim muhtarlık sürecinde de belli işleri yapmamda kolaylık sağladı.” dedi.

"BELEDİYELERLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞTIK”
Şakran'da yaşanan sıkıntıları da özetleyen ve takip etmeye devam ettiği problemler olduğunu dile getiren Metin Yıldız "Göreve geldikten ve acemiliğimi attıktan sonraki bu süre zarfından bizlere verilmiş yardımcıların da olmadığını göz önünde bulundurursak, kurum yöneticilerine mahallemin sorunlarını anlatmak için elimden geleni yaptım. Bu şekilde Yenişakran'da Büyükşehir ile birlikte 40 bin metre taş döşemesini gerçekleştirdik, ova yollarının tadilatını yaptık, su boru hatlarının değişikliğini gerçekleştirdik. Aliağa Belediyesi ile iki caminin peyzaj çalışmalarını yaptık, bir camiyi onardık.” şeklinde konuştu.

"SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞIYORUM”
Yenişakran'da sahil yolu düzenlemesinin de gerçekleştirildiğini belirten Yenişakran Mahalle Muhtarı Metin Yıldız "Tüm bu çalışmaların gerçekleşmesinde halkımızdan gelen şikayetleri ilgili mercilere dilekçe yoluyla iletmek için uğraştım. Sanırım bu anlamda çok dilekçe yazan muhtarlardan biriyimdir. En çok Şakran'da alt yapı çalışmalarıyla ilgili şikayetler alıyorum. Elektirik direklerinin revize edilmesi, kanalizasyon problemi, internet alt yapısının olmayışı gibi sorunlarda vatandaşlar şikayetlerini muhtarlığımıza iletiyorlar. Bu sorunların çözümü için elimden gelini gerçekleştirmeye çalıştım. Doğal gaz probleminde çeşitli çalışmalarımız da oldu ama bizim bütçemiz yok, ekibimiz yok. Bu konularda özelikle Aliağa ve Büyükşehir Belediyesi'ne ilettiğimiz dilekçelerden dönüşler bekliyoruz.” dedi.

ŞEFFAF BİR MUHTARLIK ANLAYIŞI
Yardımcı personeli olmadan büyük bir turizm merkezi haline dönüşebilecek Yenişakran için mücadele veren Muhtar Metin Yıldız 2019 seçimlerinde yeniden aday olduğunu dile getirdi. Yıldız "Kurumları sürekli arıyorum. Çalmadığım kapı kalmıyor. Şakranlılarla yaptığımız çalışmaları ve sıkıntıların aşılmasına yönelik yazdığımız dilekçeleri de an be an paylaşıyorum. Bu anlamda şeffaflığa önem veren bir muhtarlık anlayışını hakim kılmaya çalışıyorum. Yenişakran Belediyesi kapanınca Aliağa Belediyesi ve diğer kurumlar uzak kaldığından dolayı mahalleli tüm sorunların çözümü için direkt muhtarlığa müracaat ediyor. Ben de bu problemleri dinleyip çözümü için çalışıyorum. Bizim fazla yetkimiz yok ama kurumların kapısını daha rahat açabildiğimiz için yetkimizi aşmasına rağmen belli faaliyetlerimiz oluyor.” ifadelerinde bulundu.

"İNSANLARA HİZMET ETMEYİ SEVİYORUM”
Muhtarların evleri en iyi bilen kişiler olduğunu söyleyen Metin Yıldız "Şakran göç alan, yoksulu ve gelir durumu iyi olanları ile çok çeşitli insanların yerleştiği bir mozaik. Bu anlamda Şakran'ı sokak sokak dolaşır ve eksiklerini tespit ederim. Muhtaç durumda olan ailelere yardımcı olmak için çalışıyorum. Çoğu kez Aliağa'da başvurularını yapmaları için şahsi arabamla götürüp getirdim. Belli yardımların ulaşmasında elimden geleni yapıyorum. İnsanlara hizmet etmeyi seviyorum. Birine hizmet edip, sonuca ulaştığım zaman çok mutlu oluyorum. Bunu yaparken de görevim mi değil mi diye düşünmüyorum.” dedi. Şakran'ın temiz havası ve sahilinden dolayı tercih edilen bir mahalle olduğunun da altını çizen Yıldız gençlerin sahil boyundaki kafeler dışında sosyal alanlara da ihtiyacı olduğunu belirtti. Metin Yıldız "Kendi olanaklarımız dahilinde bir kaç kursumuz var. Gençlerin sınavlarına rahatlıkla çalışabileceği bir yer talep ettik Aliağa Belediyesi'nden o konuda da henüz bir geri dönüş almış değiliz. Gençlerimiz genelde vakit geçirmek için Aliağa merkeze geliyor. İki farklı futbol kulübümüz olmasına rağmen halı sahalarımız yeterli değil. Vakfa ait halı sahamız hala davalık ve bakımsız. Mahkemenin çözümlenmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

"TAKİBİNİ SÜRDÜRDÜĞÜM İŞLERİ SONLANDIRMAK İSTİYORUM”
Beş yıldır takibini sürdürdüğü altyapı, sosyal alan vb tüm işlerin çözüldüğünü görmek için tekrar aday olduğunu dile getiren Muhtar Metin Yıldız "Alt yapı, kanalizasyon ve internet gibi problemlerin çözümesi, Yenişakran'a yatırımların arttırılması için çalışmaya devam edeceğim. Beş yıl elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Eğer Yenişakranlılar izin verir ve tekrar seçilmemi sağlarsa yine hep birlikte Şakranımızı güzelleştirmek için çalışacağız.” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER