SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

TEKSTİL İŞÇİLERİ TOPRAĞA VERİLDİ

Ölen işçilerin cenaze törenlerine katılan çalışma arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

20 Ekim 2018 17:01 guncel 1126
TEKSTİL İŞÇİLERİ TOPRAĞA VERİLDİ
Bergama'da İslamsaray Mahallesi'ndeki 3'üncü Sanayi Sitesi'nde bulunan bir pamuk deposu ile tekstil atölyesi arasındaki duvarın çökmesi sonucu 2 işçi hayatını kaybetti, 3 işçi ise yaralandı. Deponun bitişiğindeki Enerji A.Ş.'ye ait tekstil fabrikasında çalışan 5 kadın işçi, yıkılan duvar ile sıkıştırılmış pamukların altında kaldı. İşçilerden 2 çocuk annesi 43 yaşındaki Hülya Duraç, olay yerinde yaşamını yitirirken; yaralı olarak, duvar ve pamuk balyalarının altından çıkartılan 52 yaşındaki Necla Davulcu,  19 yaşındaki Esra Yılmaz, Selin Çayır ve Mine Avcı ise Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan işçilerden Necla Davulcu kurtarılamazken ameliyattan çıkan Esra Yılmaz'ın durumunun ise ağır olduğu öğrenildi.
Hülya Duraç'ın cenazesi öğle namazına müteakip Atmaca mahallesinde bulunan camiden kaldırılırken Necla Davulcu'nun cenazesi Yeni camiden kaldırıldı. Ölen işçilerin cenaze törenlerine katılan çalışma arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER