SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

16. Direklerarası Seyirci Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ege Tiyatroları Ödül Töreni, Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen programda 23 Eylül 2016 gecesi sahiplerini buldu.

26 Eylül 2016 11:54 gundem 986
16. Direklerarası Seyirci Ödülleri Sahiplerini Buldu
Aslı Kurt Can & Çağdaş Can / Kıyı EGE - 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri - Ege Tiyatroları Ödül Töreni, Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda 23 Eylül 2016 gecesi sahiplerini buldu.
Sunuculuğunu Ümit Tunçağ’ın yaptığı gecede Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, İzmir Tiyatroları Platformu Sözcüsü Bilgehan Oğuz, Direklerarası Koordinatörü Ömer Şahinbaş ve hayatlarını tiyatroya adamış pek çok sanatçı yer aldı.
Ödül törenine geçilmeden önce bu yıl içinde aramızdan ayrılan sanat camiasının ünlü simaları ve usta oyuncularımız beyaz perdeye yansıyan görüntüleri eşliğinde saygıyla anıldı.
Bornova Belediye Şehir Tiyatrosu’nun sergilediği “Marat”, “Damdaki Kemancı” ve “Kral Lear” adlı oyunlarının müziklerinden canlı performans kesitlerin yer aldığı ödül töreninde yer alan ödüller ise şöyle sıralandı:
Kurum Ödülü’nü yönetmenliğini Arkın Selek’in yaptığı “Duvar”adlı oyun ile Aydın Eğitim-İş Oyuncuları adına Arkın Selek;
Yönetmen Ödülünü, “Kel Şarkıcı” adlı oyunla Aydın - Kuşadası Elifname Tiyatrosu’ndan, Cenk Behram Su; ve yine Yönetmen Ödülünü, “Otobüs” adlı oyunla Balıkesir-Ayvalık TiyatrOda’dan Erkan Cılak;
Erkek Oyuncu Ödülünü, “Tertuffe” adlı oyun ile Bitlis Tiyatro AKOT’tan Gökmen Okdayan;
Emek Ödülünü Denizli’den Sinan Küçüköz;
Yapım Ödülünü “Ölüm ve Kız” adlı oyunla Manisa Şehir Tiyatrosu,
Yönetmen Ödülünü, “Üç Kuruşluk Opera” adlı oyunla Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan (Muğla) Dağlar Uygur;
Mekan ödülünü Necati Cumalı Sahnesi ile İzmir-Urla’dan Toprak Sahne,
İzmir, Çocuk Oyunu Yapım Ödülünü “Eşek Kulaklı Kral Midas” adlı oyun ile İzmir Devlet Tiyatrosu,
Ümit Veren Yeni Tiyatro Grubu ödülünü “Sherlock Holmes” adlı oyun ile Sahne 13,
Genç Yetenek dalındaki ödülleri, “Sherlock Holmes” adlı oyun ile Sahne 13’ten Utku Haser; “Sarah Bernhardt” adlı oyun ile BTA’dan Eda Tutuk; “Allahın Belası Bir Adam” ve “Moliere” adlı oyun ile BTA’dan Ege Akgünpaylaşırken;
Yardımcı Kadın Oyuncu dalında ödülü İzmir Devlet Tiyatrosu’ndan, “Evet İstiyorum” adlı oyun ile Sibel Ağalday;
Kadın Oyuncu dalında ödülü Tiyatrohane’den, “Veresiye Teklif Etmeyin Lütfen” adlı oyun ile Zeynep Nutku ve yine Kadın Oyuncu dalında İzmir Devlet Tiyatrosu’ndan, “Ağaçlar Ayakta Ölür” adlı ile Hülya Savaş;
Erkek Oyuncu dalında ödülü İzmir Devlet Tiyatrosu’ndan, “Bakanı Bekliyoruz” adlı oyun ile Tamer Yılmaz;
Yönetmen ödülü, İzmir Devlet Tiyatrosu’ndan “Evet İstiyorum” adlı oyun ile Levent Ulukut;
Ensemble (Canlandırmada Bütünlük) ödülünü, “Kral Lear” adlı oyun ile Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan Ant Aksan aldı.
Direklerarası Seyircileri Jüri Özel Ödülü ise Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla’ya verildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER