SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ACAR'DAN AÇIKLAMA

Aliağa Belediye başkanı Serkan Acar, uzun süredir gündemi meşgul eden belediyedeki işten çıkarmalarla ilgili bir açıklama yayınladı.

30 Ağustos 2019 21:08 gundem 1687
ACAR'DAN AÇIKLAMA
Aliağa Belediye başkanı Serkan Acar, uzun süredir gündemi meşgul eden belediyedeki işten çıkarmalarla ilgili bir açıklama yayınladı.
Sosyal medya üzerinden yayınlanan mesajda belediye giderlerinin % 50 oranında azaltılması için alınan tedbirler doğrultusunda personel sayısını % 28 oranında azalttıklarını ifade eden Acar, amaçlarının kimsenin ekmeğiyle oynamak değil, Aliağalıların parasını daha verimli kullanmak olduğunu söyledi.
İş akitlerinin sonlandırılması işleminin bittiğini ve çıkarılan işçilerin yasal haklarının ödendiğini belirten Aliağa Belediye başkanı Serkan Acar'ın kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı açıklama şöyle:
"Beş ay önce sizlerin teveccühü ve bu teveccühün yansıması olan oylarınızla ikinci kez göreve geldik. 'Hayaller Gerçeğe, Aliağa Geleceğe' diyerek ikinci perdesini açtığımız bu yolda ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar sebebiyle maalesef tedbirli ve tasarruflu adımlar atmamız gerekti. Belediye genel giderlerinin, personel giderleri dâhil olmak üzere, tüm kalemlerinde %50'ye yakın tasarruf edilmesi yönünde aldığımız tedbirlerle beraber personel sayısı da %28 oranında azaltıldı. Tabi bunların içerisinde en çok göze batan, en çok konuşulan ve üzerinden siyaset yapılan konu, işçilerimizin işten çıkartılması oldu.
Bu adımları atarken amacımız kimsenin ekmeği ile oynamak değil, Aliağalı hemşehrilerimin parasını daha verimli kullanarak belediyemizi daha dinamik bir hale getirmekti. Tüm tasarruflardan ve gelir artırıcı önlemlerden edinilecek maddi manevi kazanımlarla, vaat ettiğimiz projeleri yerine getirebilmek, sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için bu yola girdik.
Bu süreçte ister istemez birçok söylentide, yargısız infazda bulunan kesimler olmuştur. Aliağa kamuoyu bilmelidir ki belediye işçilerimizin iş akitlerinin sonlandırılması bitmiştir ve iş akdi sonlandırılan işçilerimizin yasal hakları ödenmektedir. Yollarımızı ayırmak zorunda kaldığımız tüm personelimize, Aliağa'ya fayda getiren tüm çalışmaları için teşekkür ediyorum.
Önümüzdeki beş yıl içerisinde amacımız borç sorunu olmayan, bütçesinin büyük bölümünü projelere ve hizmete ayıran, Türkiye'ye örnek bir belediye inşa etmektir. Fakat tüm belediyelerin ortak sorunu olan borç yükü, bizim de hedeflerimize ulaşmamızdaki en büyük engeli teşkil edecekti. Belediye gelirlerinde beklenmeyen azalmaların olması ve buna bağlı olarak da ödeyemeyeceğimiz maaşlar üzerinden mağduriyetin oluşmaması için, hem belediyemizin hem de personelimizin yeni bir yol çizebilmesi adına doğru olanın bu olduğuna inanıyoruz.
Bundan sonraki süreçte belediyemizi ve Aliağamızı ileriye taşımak, projelerimizi hayata geçirebilmek için bir kez daha 'Hayaller Gerçeğe, Aliağa Geleceğe' diyoruz.”

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER