SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALANİÇİ KÖYÜ'NDE AĞAÇ KATLİAMINA DUR DE!

Menemen Belediyesi'nden dayanışma çağrısı: "Rant uğruna gerçekleşen katliama dur diyelim”

06 Ağustos 2018 13:57 gundem 439
ALANİÇİ KÖYÜ'NDE AĞAÇ KATLİAMINA DUR DE!
HABER MERKEZİ- Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin Alaniçi Köyü'nde yapılması planlanan taş ocağı için kesilen ağaçları yerinde inceledi. 300 dönümlük arazide ağaç kesimi gerçekleştirildiğini ve bunun bir doğa katliamı olduğunu dile getiren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin "Bölgemizin oksijeni olan Karagöl yolu üzerinde 300 dönüm araziyi kapsayan 100 yıllık çam ağaçları taş ocağı işletmeciliği adına kesilmektedir. Birileri para kazanacak diye gerçekleşen bu ağaç katliamına çevre dostlarımızla birlikte asla müsade etmeyeceğiz. İster hukuki, ister eylemsel tüm mücadelemizi vatandaşlarımızla birlikte sürdüreceğiz.” diyerek Menemen halkına dayanışma çağrısında bulundu.

Kesimlerin yapıldığı arazide incelemelerinin ardından Menemen Belediyesi Yarın saat: 09.45'de bir basın açıklaması gerçekleştirecekleğini duyurdu. Belediyeden gelen çağrı metninde "İlçemizin oksijen kaynağı olan Alaniçi Köyü Karagöl mevkiinde bulunan 100 yıllık çam ağaçları taş ocağı işletmeciliği adına katledilmektedir. 300 dönümlük bir arazide gerçekleşecek olan bu katliama dur demek için 7 Ağustos Salı günü saat 09:45'te Belediye Meclis Üyelerimiz, Muhtarlarımız, Sivil Toplum Örgütü Yöneticilerimiz ve tüm çevre dostlarımız ile birlikte Alaniçi köyümüzde buluşarak basın açıklaması yapacağız. Çocuklarımıza daha yeşil, daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için; rant uğruna gerçekleşen bu katliama dur demek için gerçekleştireceğimiz basın açıklamamıza katılımınızdan onur duyarız.”ifadelerine yer verildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER