ALİAĞA BELEDİYESİ İŞÇİLERİ ÇANAKKALE YOLUNA ÇIKTI

Direnişlerinin 92'inci gününde Aliağa Belediyesi işçileri Çanakkale yolunu trafiğe kapattı.

17 Ağustos 2019 15:21 gundem 1519
ALİAĞA BELEDİYESİ İŞÇİLERİ ÇANAKKALE YOLUNA ÇIKTI
Direnişlerinin 92'inci gününde Aliağa Belediyesi işçileri Çanakkale yolunu trafiğe kapattı. İşimizi geri istiyoruz pankartları ile yol kenarında bekleyen işçiler yolun iki tarafını da geçici olarak trafiğe kapatarak "atılan işçiler geri alınsın" sloganı attı. 
İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri mücadeleye devam ediyor. Demokrasi Meydanındaki direniş çadırına ziyaretlerde bulunan CHP İzmir eski Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı ve İzmir Kadın Meclisleri üyeleri işçilerin mücadelesinde yalnız olmadıklarını dile getirdi. 
Direnişçi işçilerin taleplerini ve süreci dinleyen Eski Vekil Zeynep Altıok Akatlı "92 gündür direnen Aliağa Belediyesi işçilerinin işlerine bir an evvel geri dönebilmesi için mücadelelerine destek olmaya devam edeceğiz. Burada yaşanan hak gaspına karşı birlikte mücadele edeceğiz" dedi. 
İzmir Kadın Meclislerinden Hilal Susuz ise "ekonomik krizin faturasını emekçilere kesmek isteyen bu sistemin Aliağa'daki yansıması belediye işçilerinin işten çıkarılması oldu. Biz buradaki haklı direnişin sonuna kadar yanındayız. Aliağa belediyesi işçilerinin mücadelesi İzmir'deki ve Türkiye'deki işçilerin emekçilerin mücadelesine emsal oluşturacak bir direniş olduğu için burayı büyütmek zorundayız. Kadın Meclisleri olarak kadın cinayetlerine karşı yürüttüğümüz mücadelenin yanında işten çıkarmalarda kadın işçilerin öncelikli sıralarda yer aldığının da farkındayız. Kadına yönelik her türlü şiddete karşı birlikte mücadele edeceğiz" diye konuştu. 
İşçiler ziyaretlerin ardından Çanakkale yoluna çıkarak eylemlerine devam etti. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER