SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ'NDEN İSTİKLAL CADDESİ'NE YENİ YÜZ

Fen İşleri Müdürlüğü koordinesindeki ekipler UKOME kararı sonrasında İstiklal Caddesi'nde kaldırım ve çevre düzenlemeleri için çalışma başlattı.

08 Mayıs 2018 21:51 gundem 443
ALİAĞA BELEDİYESİ'NDEN İSTİKLAL CADDESİ'NE YENİ YÜZ
Aliağa Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME), İstiklal Caddesi için aldığı “Tek Yön” kararı sonrası kaldırım ve çevre düzenlemeleri için düğmeye bastı. Fen İşleri Müdürlüğü koordinesindeki ekipler İstiklal Caddesi'ni tek yöne uygun bir hale getirmek için çalışmalara başlarken caddenin modern bir yapıya kavuşması için de proje hazır hale getirildi.

UKOME'nin 13 Aralık 2017 tarihli Genel Kurul Toplantısı'nda oy birliği ile alınan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu imzalı teknik kurul kararı gereğince; İstiklal Caddesi'nin Alp Oğuz Anadolu Lisesi ile Hükümet Caddesi arasındaki kısmında “Tek Yön” uygulaması yapılacak. UKOME kararı İstiklal Caddesi'nin yanı sıra Atatürk Caddesi, Cumhuriyet Caddesi ve Hükümet Caddesi'ni de bağlayacak. Karar gereği “Tek Yön” düzenlemesi Cumhuriyet Caddesi'nin tamamında, Atatürk Caddesi'nin bir kısmında da uygulanacak. Hükümet Caddesi'nin tamamı ise çift yön olarak düzenlenecek.

 ALİAĞA BELEDİYESİ'NDEN İSTİKLAL CADDESİ'NE YENİ YÜZ

Fen İşleri Müdürlüğü koordinesindeki ekipler UKOME kararı sonrasında İstiklal Caddesi'nde kaldırım ve çevre düzenlemeleri için çalışma başlattı. Tek yön düzenlemesinin yapılacağı caddelerde yolun sağ tarafı otopark olacak. Sol tarafta ise park etme yasağı uygulanacak. Tamamen modernize edilecek olan İstiklal Caddesi'nde Tüpraş Kavşağı'ndan başlamak üzere iskeleye kadar yaklaşık iki kilometrelik Avrupa standartlarında bisiklet yolu yapılacak. Eski aydınlatma direkleri daha estetik ve daha ekonomik olan yeni nesil led armatürler ile değiştirilecek. Ayrıca cadde üzerine konumlandırılacak olan ay yıldız kent görseli de caddeye ayrı bir hava katacak.

ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN DE UYGUN HALE GETİRİLECEK

Yapılan çalışmalarda engelli vatandaşlar da unutulmadı. Trafik düzenlemesinin yapılacağı caddeler engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getirilecek. Kaldırımlara engelli rampaları yerleştirilecek. Görme engelli vatandaşların cadde üzerinde yardıma ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde yürüyebilmeleri için de kaldırımlara hissedilebilir yürüyüş yolu yapılacak.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER