SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA DURMAZ, KINIK ÖZKAN

Bakırçay bölgesinden Aliağa ve Kınık ilçeleri CHP İzmir'de açıklanan dört ilçe arasında yer aldı.

17 Ocak 2019 11:03 gundem 697
ALİAĞA DURMAZ, KINIK ÖZKAN
CHP'nin dün yapılan PM toplantısında toplam 70 il ve ilçe belediye başkan adayı açıklanırken, İzmir'in dört ilçesi de bu isimler arasında yer aldı. Bakırçay bölgesinden Aliağa ve Kınık ilçeleri de bu dört ilçe arasında yer aldı. Aliağa'nın CHP Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz olurken, Kınık'ta ise Ahmet Özkan aday olarak gösterildi.

"CHP'DE İTHAL ADAY OLMAYACAK”
Belirlenen isimlerle ilgili bir değerlendirme yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel "Adaylarımız aslında CHP'nin değil İzmirlinin adayıdır. 31 Mart'ta sadece partimizin değil, İzmir'in adayları kazanacak. Tüm İzmir'e söz vermiştik. CHP'de ithal aday olmayacak, İzmirlinin karşısına İzmir ile ilgisi olmayan, İzmir'i tanımayan, bilmeyen belediye başkan adayları ile çıkmayacağız diye. Açıkladığımız ilçe belediye başkan adaylarımıza bakıldığında sözümüzü tutmanın ve ilçelerinin taşını, toprağını, sokaklarını, köylerini, beklentilerini bilen, İzmir kültürüyle yoğrulmuş, İzmir duruşuna sahip adaylar  açıklamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

"ALİAĞA'YI HUZURUN VE DAYANIŞMANIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ.”
CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz da PM'den isminin çıkmasının ardından yaptığı açıklamada "Beni bu onurlu göreve layık gören partime çok teşekkür ediyorum. Onurlu ve zorlu bir görev aldım, bu görevin hakkını vereceğimin sözünü veriyorum. Bu güne kadar bize inanan ve desteğini esirgemeyen partililerimizin ve hemşerilerimizin yüzünü kara çıkarmayacağız. Kaybettiğimiz Aliağa'yı yeniden kazanacağız. İlçemizi demokratik, şeffaf yönetim anlayışıyla, adil ve dürüst bir belediyecilikle buluşturacağız. Hep birlikte mart ayının sonunda baharı yaşayacağız. Bu kararın ve çıkacağımız yolun başta Aliağa olmak üzere, tüm bölgemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Aliağa'yı barışın, huzurun ve dayanışmanın başkenti yapacağız.” dedi.

"RAKİBİ KÜÇÜMSEMEYECEĞİZ.”
Kınık'ta ismi açıklanan Ahmet Özkan da yaptığı açıklamada "Karar benim için sürpriz olmadı. Uzun yıllar parti içinde emek verdim. İlçe başkanlığı yaptım. Bunu bekliyordum. Kararı alanlara çok teşekkürler, bana güvenlerini boşa çıkarmayacağım. Yerel seçimlerden büyük bir başarı ile çıkacağıma inanıyorum. Her şeyi ciddiye alacağız, rakibimizi küçümsemeyeceğiz. Seviyeli ve güzel bir yarış olması için çabalayacağız ve yarıştan biz galip çıkacağız.” diyerek iddiasını ortaya koydu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER