ALİAĞA SİNEMASINA KAVUŞUYOR

Aliağa Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyet gösterecek olan sinema salonlarında ilk gösterimler yarın (19 Mayıs 2019 Pazar) gerçekleştirilecek.

18 Mayıs 2019 18:10 gundem 1030
ALİAĞA SİNEMASINA KAVUŞUYOR
Aliağa Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyet gösterecek olan sinema salonlarında ilk gösterimler yarın (19 Mayıs 2019 Pazar) gerçekleştirilecek.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan gösterimlerde yetişkinler için "Hababam Sınıfı Yeniden” ve "Gölge Savaşçısı” adlı filmler, çocuklar için ise "Sihirli Oyuncaklar” adlı film perdeye yansıtılacak. Filmler ilk gösterime özel ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak. Üç ayrı salonda yapılacak olan gösterimlerin seansları şöyle;

Hababam Sınıfı Yeniden
Seanslar: 14.00 / 16.30 / 19.30
Filmin Konusu: Rıfat Ilgaz'ın unutmaz eseri Hababam Sınıfı yeniden beyaz perdeye uyarlanıyor. İnek Şaban, Güdük Necmi, Damat Ferit, Hafize Ana, Mahmut Hoca gibi sevdiğimiz karakterlerle gönüllere taht kuran klasikleşmiş filmin uyarlamasında yeni karakterler, yeni bir jenerasyon, yeni bir dil hakim. Özel Çamlıca Lisesi, yeniden karma eğitime geçince, kızlar ve erkekler arasından tatlı bir rekabet başlar. Okula yatılı gelen kız öğrenciler ile okulun gediklileri başlarda birbirlerine meydan okurken, bir süre sonra müttefik olarak birlikte birçok maceraya atılır.

1975 yılında Ertem Eğilmez'in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin yönetmenliğini bu sefer Doğa Can Anafarta üstleniyor. Yapımcılığını Hann Media'nın üstlendiği filmin senaryosunu ise Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey birlikte kaleme alıyor.

Sihirli Oyuncaklar
Seanslar: 14.30 / 16.30 / 19.00
Filmin Konusu: Sihirli Oyuncaklar, oyuncak Nathan ve robot arkadaşı Timebot'un maceralarını konu ediyor. Küçük bir oyuncak olan Nathan, su ile temas edince rengi değişen sihirli oyuncaklardan biridir. Ancak, Nathan oyuncak ustası tarafından yapılsa da, bilinmeyen bir nedenden dolayı su ile temas edince renk değiştiremez. Neden renk değiştiremediğini anlamaya çalışan Nathan, bu sırada küçük bir robot olan Timebot ile tanışır. Yeni arkadaşı ile birlikte, neden renk değiştiremediğini araştırmaya karar veren Nathan, macera dolu bir yolculuğa koyulur. Nasıl renk değiştirebileceğini öğrenmek için, yol oyunca karşısına çıkan oyuncak ve evcil hayvanlardan yardım alan Nathan, kendisini bilmediği bir dünyanın içerisinde bulur.

Gölge Savaşçısı
Seanslar: 14.15 / 16.45 / 19.15
Filmin Konusu: Shadow, topraklarını korumak için zorlu bir mücadeleye girişen bir kralın hikâyesini konu ediyor. Genç ve ne yapacağı kestirilemeyen bir kral tarafından yönetilen Pei Krallığı'nda, askeri kumandan içten ve dıştan tehlike ile karşı karşıyadır. Ancak onun gizli bir silahı vardır; gölge. Bu yöntem sayesinde, hem Pei'nin düşmanlarını hem de kralı kandırabilecektir. Takıntı haline getirdiği rakip krallığı ele geçirmeyi planlayan kumandan, bu zamana kadar hiç görülmemiş, baş döndürücü bir saldırı gerçekleştirmek için, eşi (gölge) ve iki krallığın da kralına yönelik bir planı uygulamaya başlar.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER