SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'NIN BÜTÇESİ ONAYLANDI

Aliağa Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclisi, 2019 Mali Yılı Performans Programını ve 2019 Mali Yılı Bütçe Tasarısını görüşmek üzere ikinci kez toplandı.

06 Ekim 2018 12:18 gundem 448
ALİAĞA'NIN BÜTÇESİ ONAYLANDI
Aliağa Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclisi, 2019 Mali Yılı Performans Programını ve 2019 Mali Yılı Bütçe Tasarısını görüşmek üzere ikinci kez toplandı. Bergama'daki şehit cenazesi dolayısıyla toplantıya katılamayan Serkan Acar yerine Meclis İkinci Başkan Vekili Emre Erdem başkanlığında meclis salonunda toplanan meclis üyeleri bütçe kalemlerini tek tek görüşerek oyladı.
Meclis üyelerinin oylamasına sunulan 287 Milyon liralık bütçe denge kararnamesi, belediyeye bağlı birimlerce kullanılmak üzere kabul edildi. 2019 Mali Yılı stratejik alanlara göre kaynak ihtiyacı toplamı 185 milyon 40 bin 155 lira olarak tahmin edilirken performans programı oy birliği ile kabul edildi. 2019 Mali Yılı Fonksiyonel Sınıflandırmanın 1. Düzeyine göre en yüksek bütçe 102 milyon 759 bin 900 lira ile Fen İşleri Müdürlüğüne ayrıldı. 

BELEDİYE ŞİRKETİNE İPOTEK'E RET
Bütçe oylamasının ardından Plan, Bütçe komisyonunda oy çokluğu ile reddedilen; "Aliağa Belediyesi tarafından 2019 yılı için yapılacak akaryakıt mal alımı ihalesinde kullanılmak üzere Aliağa Belediyesi Petrol Anonim Şirketi'ne 1 milyon tutarındaki banka teminatı için ipotek verilmesi” hususunu içeren maddenin komisyondan geldiği şekli ile kabulüne oy çokluğu ile karar verildi.
Oylamaların ardından sırayla söz alan Ak Partili Kazım Ulaş, CHP'li Bahar Deniz ve MHP adına Mehmedali Özkurt kabul edilen bütçe tasarısı üzerine görüş bildirerek Batman'da şehit olan askerlerimiz için başsağlığı dileklerini ilettiler.
Ekim ayı meclisi ikinci birleşimi toplantıya katılmayan meclis üyelerinin mazeretlerinin kabul edilmesi ve bir sonraki oturumun 6 Kasım 2018 Salı günü yapılmasına karar verilmesi ile son buldu.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER