SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALKAN 'ALİAĞA'NIN GELECEĞİNİ KURMAK İSTEYEN HERKESİ PARTİMİZE DAVET EDİYORUM'

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun kurucusu olduğu Gelecek Partisi örgütlenmesine hızla devam ediyor.

25 Mart 2020 14:02 gundem 807
ALKAN 'ALİAĞA'NIN GELECEĞİNİ KURMAK İSTEYEN HERKESİ PARTİMİZE DAVET EDİYORUM'
Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun kurucusu olduğu Gelecek Partisi örgütlenmesine hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Genel Merkez'in onaylamasıyla göreve getirilen İzmir İl Başkanı Cem Kavur, hızlı bir şekilde çalışmalarına başlayarak toplam 7 ilçede örgütlenmek üzere kurucu ilçe başkanlarına yetki verdi.

Bu kapsamda Aliağa için de Ak Parti eski üyelerinden ve Belediye Başkan aday adaylarından Gürcan Alkan görevlendirildi. Aliağa'yı Aliağalıların yöneteceği bir ilçe teşkilatı kurma iddiasıyla görevi kabul eden Alkan kuzeyinsesi.net'in sorularını yanıtladı.

- Sayın Alkan öncelikle hayırlı olsun dileklerimizi iletelim. Gelecek Partisi ile ilgili gelişmeler nasıl oldu? Nasıl karar verdiniz? Siz mi başvurdunuz yoksa talep onlardan mı geldi?

- Ben 2013 yılında emekli olduktan sonra T.C. devletimde edindiğim 40 yıllık tecrübe ile yerel anlamda Aliağa'da İnsanlarımıza nasıl faydalı olurum düşüncesi ile Ak Partide siyasete başladım. 2019 yerel seçimleri öncesinde ise biriken sorunlar yüzünden istifa ettim. 2019 yılı sonlarında siyasetin merkezindeki boşluktan dolayı ihtiyaçtan doğan Gelecek Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı Manisa Milletvekili Sn. Selçuk Özdağ ve İzmir İl Başkanı Sn. Cem Kavur Bey'in davetleri ile Kurucu İlçe Başkanı olarak atandım.

- Yeni kurulacak Aliağa İlçe Yönetimi içinde yer alacak isimler belli mi yoksa henüz görüşme halinde misiniz?

- Aliağa İlçe Yönetimi diye bir kavram tanımıyorum. Aliağa Yönetimi derseniz daha uygun olur. Tabii ki resmi evraklarda isimler olacak ama artık Aliağa'yı Aliağalıların yöneteceği bir yönetim kuracağım. Görüşmeler telefon ve sosyal medya aracılığı ile sürüyor. Dostlarımız arkadaşlarımız ben ne yapabilirim diye arıyorlar bende onları arıyorum. Şu an için görüşmeler devam ediyor.

- İlçe binası için hazırlık yaptınız mı? Yer tuttunuz mu, tutmadıysanız ne zaman açmayı düşünüyorsunuz?

- İlçe Binası en kolay iş. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mücadelesi devam eden Corona virüsü bıraksa bir hafta içinde bu işler bitecek. Biz önce gönüllere sonra İlçe binamıza gireceğiz.

- Aliağa'da vatandaşların Gelecek Partisine bakışı nasıl? İlçe başkanı olduğunuz duyulduğunda aldığınız ilk tepkiler ne oldu?

- Vatandaşın Gelecek Partisi'ne ve eski Başbakanımız, hocamız, Profesör Doktor Ahmet Davutoğlu'na bakışı çok sıcak. Bana bakışları ise büyük şaşkınlık ve şok vaziyetinde. Sosyal medyadan ve telefon ile ulaşanlardan tebrikler alıyorum. Çalışmak isteyen de var, destek vermek isteyen de. Siyasi partilerin mevcut ve eski İlçe Başkanları tarafından da arandım. Bu çok hoşuma gitti ve doğru yolda olduğumu anladım. Netice itibari ile bundan sonra alışılmadık bir başkan ve alışılmadık bir yönetim görmeye hazır olun. Her soruyu sorabileceğimiz bir başkan, her saat aranacak, 24 saat halkın içinde derdinde bir başkan, kendisinden ziyade başkalarını düşünen kimsesizlerin kimsesizi bir başkan olacak inşallah.

-Çok teşekkür ediyor, yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyoruz. Okurlarımıza iletmek istediğiniz son bir mesajınız var mı?

- Ben teşekkür ediyorum. Gelecek Partisi çok yakında Aliağa'da herkes tarafından konuşulan ve herkesin takdirini kazanan bir parti olacaktır. Bizlerle birlikte ülkemizin ve Aliağamızın geleceğini kurmak isteyen herkesi Gelecek Partisi saflarına katılmaya davet ediyorum. Ve son olarak; bu Corona belası nedeniyle, lütfen benim gibi evde kalın, mutlu kalın, sağlıcakla kalın.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER