SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALTO'DA TAŞINMAZ TİCARETİ TOPLANTISI

ALTO'da Taşınmaz Ticareti hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlenecek

23 Ekim 2018 16:40 gundem 472
ALTO'DA TAŞINMAZ TİCARETİ TOPLANTISI
Aliağa Ticaret Odası ile İzmir Ticaret İl Müdürlüğü işbirliği ile 'Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik' ve 'İkinci El Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik'lerine ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

Aliağa Ticaret Odası'nda 26 Ekim Cuma günü iki oturum halinde her iki yönetmelik için ilgili sektörde iştigal eden firmaların faaliyetleri, iştigal etmek isteyenlerin gereklilikleri, yetki belgesi verilmesi, yenilenmesi, askıya alınması ve iptaline ilişkin usul ve esasları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

İki oturum halinde gerçekleşecek toplantının saat 11.00'da gerçekleştirilecek ilk oturumunda Taşınmaz Ticareti (Emlak Danışmanlığı) Hakkında Yönetmelik, saat 14.00'da gerçekleştirilecek ikinci oturumda ise Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik yetkililer tarafından katılımcılara detaylarıyla birlikte anlatılacak.

Sektör tarafından uzun süredir beklenen ve mesleği disipline sokması açısından önem arz eden yönetmeliklerin yürürlüğe girmesiyle yetki belgesi olmayan işletmelere iş yeri açma ve çalışma ruhsatı verilmeyecek.

İzmir Ticaret İl Müdürü Şahin Ersü, Şube Müdürü Salim Çelik, Şef Begüm Şendoğan ve Uzman Murat Çınar'ın katılarak yönetmelikler ile ilgili bilgiler vereceği ve firma yetkililerinin sorularını cevaplayacağı toplantılara katılmak isteyen ilgililerin 6164151 dh.5 nolu telefondan ya da egitim@alto.org.tr adresine ad-soyad-firma adı belirterek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER