SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Aşure kazanı "dostluk" için kaynadı

Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Aşure Günü etkinliği, bu yıl da büyük coşku ve yoğun katılımla gerçekleşti.

24 Ekim 2016 13:00 gundem 1054
Aşure kazanı "dostluk" için kaynadı
Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Aşure Günü etkinliği, bu yıl da büyük coşku ve yoğun katılımla gerçekleşti. Yüzlerce kişi aşurenin bereketini paylaştı. Dostluk ve kardeşlik mesajları veren Başkan Akpınar “Kaynayan kazanda, farklılıkları ortaya çıkartarak ayrışmayı değil, beraberlik içinde ortak bir tat yakalamayı hedeflemeliyiz" dedi. 

AŞURE İKRAMI YAPILDI 
Karşıyaka Belediyesi'nin, 59 dernek ve sivil toplum kuruluşunun işbirliğiyle düzenlediği Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde yüzlerce kişiye aşure dağıtıldı. Karşıyaka Vapur İskelesi yanında gerçekleşen buluşmaya; Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, sivil toplum örgütleri, oda ve derneklerin temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve Karşıyakalılar katıldı. Aşure duası ile başlayan etkinlikte, katılımcılar dev kazan içindeki aşureyi birlikte karıştırdı. Etkinlik boyunca türküler söylendi, semah gösterileri sunuldu. 

“ORTAK TADI YAKALAMALIYIZ” 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Aşure Günü'nün yeni güzelliklerin ve mutlulukların başlangıcı olduğuna inanıyorum. Aşuremizi kaynatırken birlik ve bütünlüğümüzü bir araya getiriyoruz. Mutluluğa, barışa, ahlak temizliğine, maddi ve manevi arınmaya yol veriyoruz. Toplumsal barış için; kaynayan kazanda farklılıkları ortaya çıkartarak ayrışmayı değil, birlik ve beraberlik içinde ortak bir tat yakalamayı hedeflemeliyiz” dedi. 

BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI 
Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel ise “Muharrem Ayı, kelime anlamı olarak ‘hürmete layık' demektir. Bu hürmetli günlerin Karşıyamız, İzmirimiz, tüm ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Birlik ve beraberliğimizi hep en üstte tutmalıyız. Sevgiyi ve saygıyı esas kılmalı, birlik içinde yaşamımızı devam ettirmeliyiz. Tarih şahittir ki bunu başarabildiğimiz ölçüde hem yurtta sulh olmuş hem de dünya sulha kavuşmuştur” diye konuştu. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER