SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

* BALBAY MÜJDAT GEZEN SANAT MERKEZİ'NE YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI.

* BALBAY: “BİR ÜLKEDE SANAT YAKILIYORSA KARANLIĞA GÖMÜLMÜŞ DEMEKTİR.” * BALBAY: “MİZAHA SALDIRIYORLARSA O ÜLKEDE YÖNETİM ÇOK GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞMÜŞTÜR .”

22 Şubat 2017 14:26 gundem 886
* BALBAY MÜJDAT GEZEN SANAT MERKEZİ'NE YAPILAN ÇİRKİN SALDIRIYI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI.
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne yapılan kundaklama olayını TBMM Genel Kurulunda gündeme getirdi. Balbay, “Bir ülkede eğer sanat merkezleri kundaklanmaya başlamışsa o ülke karanlığa gömülmüş demektir” dedi. Balbay sözlerine şöyle devam etti:“İstanbul'da Müjdat Gezen Sanat Merkezi kundaklandı, ateşe verildi. Bir ülkede eğer sanat merkezleri kundaklanmaya başlamışsa o ülke karanlığa gömülmüş demektir. Türkiye'nin geleceği Müjdat Gezen ‘in ve onun gibi sanata inanan, aydınlığa inanan insanların elindedir. Eğer bir ülkede mizaha saldırı başlamışsa o ülkede yönetim çok gülünç duruma düşmüş demektir, ülkeyi yönetemez hâle gelmiş, mizaha karşı aciz duruma düşmüş demektir.”Balbay bunlara karşı Müjdat Gezen ‘in , "Onların yaktığı ateş beş dakikada söndürüldü ama bizim yüreğimizdeki cumhuriyet ateşi, Atatürk ateşi hiçbir zaman sönmeyecek." sözlerini de hatırlatarak şöyle dedi:“Bugün Müjdat Gezen'e yapılan saldırı akıllarda geçmişteki benzer saldırı dönemlerini çağrıştırmıştır. Ancak ülkeyi yönetenlerin bundan rahatsız olmaması en az saldırı kadar ürkütücüdür. Müjdat Gezen'i bir kez daha sözlerinden dolayı selamlıyorum ve kutluyorum.”
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER