SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BELEDİYE İŞTEN ÇIKARMALARA DEVAM EDİYOR

Aliağa Belediyesi'nde işten çıkarmalar devam ediyor.

23 Mayıs 2019 19:23 gundem 1572
BELEDİYE İŞTEN ÇIKARMALARA DEVAM EDİYOR
Aliağa Belediyesi'nde işten çıkarmalar devam ediyor. Geçtiğimiz hafta iş akitleri feshedilen 6 işçinin ardından bu sabahtan itibaren görevine son verilenlerin sayısı 21'i buldu. 
Daha önce görevine son verilen belediye çalışanları için dördüncü madde gerekçe gösterilirken bu kez 18'inci madde işletilerek iş akitleri feshedildi. Personele gönderilen fesih yazısında "Şirketimizde çalışmakta olduğunuz süre içinde; gerek teknolojik gelişmeler nedeniyle insan gücü ile yapılan iş miktarının azalması, gerekse bütünşehir yasası uygulaması ve endüstri bölgeleri uygulaması nedenleri ve belediye gelirlerimizde önemli oranda azalma olması nedeniyle; iş akdiniz 22/05/2017 tarihinde 4857 sayılı İş Kanunu'nun 18. Maddesi kapsamında feshedilmiştir” denildi.
Bu arada Demokrasi Meydanı'nda eylemlerine devam ederek işlerini geri isteyen Belediye çalışanlarının hukuki yollara da başvuracakları öğrenildi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER