SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA BELEDİYESİ KÖMÜRCÜLERİ DENETLEDİ

Bergama Belediyesi, kış aylarında hava kirliliğinin minimum düzeyde olması için kömür satış yerlerinde denetimlerini sıklaştırdı.

05 Kasım 2019 12:41 gundem 1154
BERGAMA BELEDİYESİ KÖMÜRCÜLERİ DENETLEDİ
Bergama Belediyesi, kış aylarında hava kirliliğinin minimum düzeyde olması için kömür satış yerlerinde denetimlerini sıklaştırdı.

Bu kapsamda Belediye Çevre Mühendisi ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, kömür satış belgeleri, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatları, katı yakıt satıcısı kayıt belgeleri, satışa sunulan kömür torbalarının üzerinde tanıtıcı özelliklerinin olup olmadığı kontrol edildi. Ayrıca satışa sunulan kömürlerin, çuvalda yazan kilogramı tutup tutmadığı da kontrol edilerek, çevre kirliliği konusunda işletme sahipleri bilgilendirildi.

Başkan Koştu; "Hava kirliliği için önlemler alıyoruz”
Bergama'da soğuk günlerde özellikle akşam saatlerinde hava kirliliğinin arttığına dikkat çeken Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Özellikle yaşlı vatandaşlarımız ve çocuklar son yıllarda Bergama'da artan hava kirliliği nedeniyle sağlık yönünden olumsuz etkileniyorlar. Bu denetimlerle amacımız hava kirliliğini kontrol altında tutabilmek”dedi. 
Hava kirliliğinin önüne geçebilmek için vatandaşlarımızın kış aylarında kömürlerini satış izin belgesi olan yerlerden alması, kalorifer kazan kontrolleri ve bakımlarını zamanında yaptırmaları, kazan ateşçi belgesi olanlara kaloriferlerini yaktırmaları. açıkta satılan kömürü almamaları son derece önem taşıyor. Ayrıca bacalarında  her yıl temizlenmesine dikkat edilmesi gerekiyor.   

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER