SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA KATLI OTOPARKI BERGAMALILARIN HİZMETİNE AÇILDI

Özellikle çevre düzenlemesi, yeşil alanı ve süs havuzu ile sıra dışı bir görünümü olan otoparkın açılışı bölge esnafını da sevindirdi.

31 Ekim 2016 15:17 gundem 1249
BERGAMA KATLI OTOPARKI BERGAMALILARIN HİZMETİNE AÇILDI
Bergama Belediyesi tarafından yaptırılan 350 araç kapasiteli Zafer Katlı Otoparkı, Bergamalıların hizmetine açıldı. 

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç tarafından ilk bir ayın ücretsiz hizmet vereceği açıklanan otoparka sabah saatlerinden itibaren araçlar park etmeye başladı. Özellikle çevre düzenlemesi, yeşil alanı ve süs havuzu ile sıra dışı bir görünümü olan otoparkın açılışı bölge esnafını da sevindirdi.

8 Ekim 2016 tarihinde Bergama Kültür Merkezi'nin (BerKM) açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Otoparkın yapımında ve planlanmasında kent görselliği ve estetiğine önem verdik. Aslında tüm planlarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz. İlklerin şehri Bergama'nın tarihi birikimine, sporda, kültürde ve sanatta gerçekleştirdiği atılımlara karşılık kentsel kimliğinin ön plana çıkmasını sağlayacak projeler hazırlayıp, gerçekleştiriyoruz. Bu doğrultuda yapımını tamamlayarak hizmete açtığımız otoparkımızın trafik ve park sorununu da büyük ölçüde rahatlatacağını umuyorum. İlk bir ay ücretsiz olacak olan otoparkımız Bergamamıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Bergama Belediyesi tarafından Zafer Mahallesi'nde yaptırılan ve 13 bin metre karelik kullanım alanına sahip olan otoparkın, 2650 metrekarelik zemin katında 9 adet iş yeri ile yaklaşık 1000 metrekarelik bir alışveriş merkezi yer alıyor. 3 Katı kapalı, 4'üncü katı açık olan otopark 350 araçlık kapasiteye sahip.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER