SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA'NIN DIŞ MAHALLELERİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Hamzalı, Caber, Gökçeyurt, Tırmanlar, Hacılar, Kıranlı Mahallelerinde dolaşarak sorunları yerinde tespit etti.

15 Kasım 2016 14:34 gundem 1478
BERGAMA'NIN DIŞ MAHALLELERİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Başkan Yardımcısı Ümit Atlam ile birlikte Büyükşehir yasası ile köylerden dönüşen mahallelerde yapılan çalışmaları denetledi. Hamzalı, Caber, Gökçeyurt, Tırmanlar, Hacılar, Kıranlı Mahallelerinde dolaşarak sorunları yerinde tespit etti.

Yapılan çalışmalar doğrultusunda muhtarlardan bilgi alan ve vatandaşlarla sohbet eden Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “İlçemize bağlı köylerden dönüştürülen 114 dış mahalle ile 5 beldemizde çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor. 18 Merkez mahallelerimizde de çalışmalarımız devam ediyor. Bu doğrultuda bizde mahalle turlarına devam ediyor, vatandaşlarımızla görüşerek sorunları yerinde tespit ediyoruz. Muhtarlarımızla da bilgi alış verişinde bulunarak planlamalarımızı büyükşehir ile birlikte yapıyoruz. Tespit edilen sorunları gücümüz oranında, eşit ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz” dedi.

ULAŞIM YOLLARI YAPILIYOR

Yapılan çalışmalarda ise Hacılar-Tırmanlar ve Hacılar-Akçenger arasında asfalt çalışması ile 14 km ulaşım yolları yapıldı. Kaleardı Caber Mahallesi'nde 1 km'lik ulaşım yolu dolgusu ile köy içerisinde bulunan sokaklar kilit parke taşı ve köy hayırlarında kullanılmak üzere alan düzenlenmesi de bitirildi. Gökçeyurt Mahallesi'nde 5 km'lik ulaşım yolu dolgusu, Tırmanlar-Akçengel arasındaki 4 km'lik ulaşım yolu, Alibeyli-Göçbeyli asfaltına bağlanan ara yol dolgusu tamamlandı. Ayrıca Göçbeyli ve Zeytindağ'da bulunan Atatürk Heykellerinin de bakım ve onarımları yapıldı.

Ayaskent, Bölcek, Göçbeyli, Yenikent ve Zeytindağ'da bulunan döşeme ve granit parke taşlarının sökük ve bozuk olan yerleri ise sırasıyla yapılıyor. Yenikent-Aşağıkırıklar-Süleymanlı ve Ovacık arasındaki ulaşım yolu sıcak asfalt çalışması ile Yenikent-Aşağıkırıklar ova yollarının sertleşmesi için kireçleme çalışmaları da devam ediyor.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER