SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BerKM'DE 7'DEN 70'E TİYATRO

Bergama Belediyesi tarafından 8 Ekim'de açılışı yapılan Bergama Kültür Merkezi (BerKM), 7'den 70'e herkesi sanat ile buluşturmaya devam ediyor.

14 Kasım 2016 15:45 gundem 1391
BerKM'DE 7'DEN 70'E TİYATRO
Bergama Belediyesi tarafından 8 Ekim'de açılışı yapılan Bergama Kültür Merkezi (BerKM), 7'den 70'e herkesi sanat ile buluşturmaya devam ediyor.   Kasım ayı içerisinde konserlerden, söyleşilere geniş içerikli bir program hazırlayan Bergama Belediyesi hafta sonu Bergamalılara tiyatro şöleni yaşattı. Yetişkinler için Tiyatro Objektif'in (Ayvalık) “Eleni ve Gül” ile çocuklar için İzmir Tarla Faresi Tiyatrosu'nun “Sevda Bahçesi” adlı oyunu Bergama Kültür Merkezi (BerKM)'de tiyatro severler ile buluştu.   
YETİŞKİNLER İÇİN “ELENİ VE GÜL”  
BerKM'de sahne alan ve yönetmenliğini Sadi Mastar'ın yaptığı, Ayşegül Tekten ve Ayşe Tosunoğlu'nun oynadığı "Eleni ve Gül" adlı oyun, Ayvalık Sanat Derneği bünyesinde tiyatro çalışmalarını sürdüren Tiyatro Objektif tarafından sahnelendi. İstanbul'da bir evde yaşayan iki kadının yaşam kesitleri üzerinden 6-7 Eylül 1955 olayları ve çok uluslu kimlik algısının konu edildiği oyun izleyiciler tarafından ilgi ile izlendi.   
ÇOCUKLAR İÇİN “SEVDA BAHÇESİ”   
Bergama Belediyesi tarafından hazırlanan BerKM Kasım ayı programı içeriğinde çocuklar da unutulmadı. Nazım Hikmet'in "Masal" adlı eserinden uyarlanan, Tarla Faresi Tiyatrosu tarafından oyunlaştırılan müzikli oyun BerKM'de çocuklarla buluşturuldu. Hakan Polacanlı'nın yönettiği, Özgür Özbilgiç'in müziğini, Minet Turgut'un kostümlerini hazırladığı oyun çocuklar tarafından oldukça beğeni kazandı.   
GÖNENÇ; “SANAT GELİŞTİRİR”   
Yapılan etkinlikler ilgili konuşan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “2500 yıldır hiç kesintisiz yaşamın birbirine aktararak devam ettiği Bergama, geniş kültür mozaiği ile her dönem sanata ilgi göstermiş, öncülük etmiş bir kent. Tarihin sayfalarında sanatın başkenti olmuş bir kent. Kent kimliğini buradan beslemiş bir kent. Sanat her zaman toplumsal olanı, daha fazla demokrasiyi, daha fazla güzeli arar ve var olanla yetinmez. Tutucu, gerici ve baskıcı düzene izin vermez. Sanat geliştirir. Bu sebeple Bergamamızın kendi öz benliğinde olan bu kimliğini kültür merkezimizdeki etkinliklerle kaynaştırıyoruz. Sanatın her alanını 7'den 70'e herkese ulaştırmayı hedefliyoruz. Programlarımızı da bu doğrultuda hazırlıyoruz” dedi.  
BERKM KASIM AYI ETKİNLİK PROGRAMI   
16 Kasım - İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası Konseri.
17 Kasım - Sahne Tozu Tiyatrosu “ Ferhad ile Şirin”. 
21 Kasım - İzmir Devlet Opera ve Balesi konseri Aydın Gün anısına. 
24 Kasım - İzmir Büyükşehir Belediyesi “Şarkı Söyleyen Maymun Herkesi Büyüledi” tiyatro gösterimi.  
25 Kasım - Karşıyaka Belediyesi Tiyatrosu Çocuk Oyunu “ Çizmeli Kedi”. 
26 Kasım - Söyleşi, Moderatör Haydar Ergülen Konuşmacı Özgür Mumcu “Güz Söyleşileri” .
27 Kasım - Mavi Sanat Tiyatrosu Çocuk Oyunu “ Masal İçinde Masal”. 
28 Kasım - BERKSAV Oda Tiyatrosu “ Tarla Kuşuydu Julietta”. 
29 Kasım - Bergama Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Konseri.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER