SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÇANDARLI YOLLARI ÇAMUR DERYASI

İzmir'in gözde tatil beldelerinden Çandarlı'da vatandaşlar sürekli patlayan su boruları yüzünden canından bezdi.

26 Temmuz 2019 18:58 gundem 1903
ÇANDARLI YOLLARI ÇAMUR DERYASI
İzmir'in gözde tatil beldelerinden Çandarlı'da vatandaşlar sürekli patlayan su boruları yüzünden canından bezdi.
Bildirilen arızaların İZSU tarafından gecikmeli olarak ve bölüm bölüm  yapıldığını, bir süre sonra aynı yerden tekrar patladığını belirten vatandaşlar özellikle yaz aylarında artan nüfusu da dikkate alarak bölgede personel ve ekipman sayısının artırılmasını istiyor.
Çandarlı'nın ana arterlerinden Namık Kemal Caddesi üzerinde mağazası bulunan Melike Bulut, İZSU yetkililerinin arayanlara lakayt cevaplar verdiğini ifade ederek "Burası Çandarlı'nın en işlek yollarından bir tanesi. Patlayan su boruları yüzünden çekmediğimiz kalmıyor. İhbar üzerine gelen İZSU görevlileri arızalı bölümü yapıyor, ertesi gün başka bir yerinden yeniden patlıyor. Görevliler yaptıkları tamirattan sonra tazyikli suyla temizlik yapmadıkları için çamurlu su da sokakta kalıyor. Tozun ve çamurun içinde debelenip duruyoruz. İZSU'yu aradığımda bana 'bu kadar patlak ihbarına yetişemiyoruz. Bir de çamurla mı uğraşacağız' dediler. Personel yetmiyorsa yaz aylarında ilave personel ve ekipman takviyesi yapılsın.” şeklinde konuştu.
Her yaz aynı sıkıntıların yaşandığını ve buna rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını söyleyen vatandaşlar patlak tamiri yerine bir an önce su borularının tamamen yenilenmesini isteyerek, bu konuda hem Dikili Belediyesi'ni hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni daha duyarlı olmaya davet ettiler.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER